"Nilüfer Pazvantoğlu" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Nilüfer Pazvantoğlu" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Nilüfer Pazvantoğlu

Hayalinizdeki dekolte için göğüs dışarı

Göğüslerin çekiciliği, büyük oluşlarıyla değil kadınların onlardan ne kadar memnun olduklarıyla ilgilidir genellikle! Bu memnuniyeti ise söz konusu bölgedeki cildin ışıltılı ve gergin görünümü sağlar.

Dekolte ve göğüs cildinin gerginliği, çoğunlukla göğsü çevreleyen derinin yapısına bağlıdır. Ve buradaki derinin kalitesi değiştirilebilir. Çünkü göğüs kremleri elastikiyeti düzeltir, güzellik uygulamaları bağ dokusunu güçlendirir, gündelik küçük değişiklikler kırışıklıkların ya da erken yaşlanmanın önüne geçebilir.
Bunun için aklınızda bulundurmanız gereken bazı ipuçları, ihmal etmemeniz gereken basit uygulamalar var.

BUNLARI İHMAL ETMEYİN

1- Sıcak-soğuk duşlar gözeneklerde egzersiz etkisi yaratır. Bu da cildi sıkılaştırır. Sabahları duş sırasında göğüs bölgenize sıcak-soğuk duş uygulaması yapın. Böylelikle ciltteki kan dolaşımı hızlanacak, teniniz sağlıklı bir pembe tonu kazanacaktır.
2- Yatağınızdaki gereksiz yastıklardan kurtulun. Eğer gece yüksekte yatarsanız, kırışıklar otomatik olarak dekolte bölgenize yerleşecektir.
3- Göğüs bölgesinin gerginliği için en etkili yöntemlerden biri de göğüs egzersizidir. Çünkü göğüsler büyük bir göğüs kasının üzerinde oldukça rahattır. Bu kaslar tıpkı bir destek gibidir ve yerçekiminin etkisiyle daralırlar. Söz konusu kasları iki günde bir çalıştırmak (spor salonunda çalışarak, yüzerek, ağırlık kaldırarak), yaklaşık üç ay içinde dokularda gözle görülür bir gerginlik yaratır.
4- Dik bir duruş da göğüs bölgesini ve dekolteyi öne çıkarır.
5- Özellikle yaz aylarında güneşten korunması gereken yerler arasında boyun ve dekolte bölgesi de yer almaktadır. Zararlı güneş ışınları, bu gölgedeki hassas cildin hızla kırışmasına ve yaşlılık lekelerinin oluşmasına yol açar.

Gençliğin gizemi çözülüyor

Lancome bilim adamları, 10 yıldır cildin gençlik genleri üzerinde çalışıyorlardı ve sonunda sis perdesini aralamayı başardılar, cilt bakımını bir adım daha öteye taşıdılar.

Sizin de bildiğiniz gibi genler, cilt gençliğinin de kaynağıdır. Çünkü genler, cildin yüzeyinde bulunan özel proteinleri üretir ve bu proteinler de cildin genç kalmasına yardımcı olur.
ışte Lancome bilim adamlarının bu alanda imza attıkları 2 önemli buluş:
* ılerleyen yaşla birlikte, cildinizin gençliğini simgeleyen genlerin protein üretimi yavaşlıyor.
* Gençlik proteinlerinin sayısında, yaşlı ciltlerde genç ciltlere oranla azalma oluyor. Bu da cildinizin gençlik kalitesini kaybetmesine yol açıyor.
Lancome’un yeni keşfi “Genifique Gençlik Aktivatörü” ise yaşlanma karşıtı cilt bakım kategorisinde son 10 yılın en önemli ürünü... Bu buluş sadece Türkiye’de değil tüm dünyada aynı şekilde yankı uyandırdı.
Krem, cilt gençliği için en derine etki ediyor. Kolajen ve elastin liflerindeki proteinlerin üretiminde çalışan belirli genlerin çalışmasını hızlandırıyor. Cildin gün geçtikçe hayat kazanmasına yardımcı oluyor. Böylelikle cildin gençlik potansiyeli artıyor ve ilk yaşlanma belirtileri hafifliyor.
Genifique’nin göz çevresi aktivatörü de cildin “gençlik genlerini” harekete geçiriyor. Hassas göz çevrelerine de uygun olan formülü, torbalanma ve gölgelenmeyi azaltan kara buğday özü de içeriyor.

EDİTÖRDEN...

Erkek kozmetikleri sınır tanımıyor

Erkeklerin kişisel bakım söz konusu olduğunda kadınları bir adım geriden izlediklerini söylemek herhalde yanlış olmaz.

Ne de olsa kişisel bakımın ve temizliğin sadece duş almak, tıraş olmak olmadığını ilk olarak bizim nemlendiricilerimizle tanışarak anladılar! Böylelikle duş jeli, şampuan ve aftershave’le sınırlı ürün yelpazelerini giderek zenginleştirmeye başladılar.

Kozmetik firmaları işte bu değişime kayıtsız kalmadı. Kısa süre öncesine kadar gözleri hep eşlerinin ürünlerinde olan erkekler için göz kremleri, jeller, deodoranlar, parfümlerden oluşan zengin ürün setleri hazırlamaya başladılar. Hatta iş erkeklere özel makyaj malzemelerine kadar varmış durumda! Jean Paul Gaultier, Yves Saint Laurent gibi dünyaca ünlü markalar allıktan kapatıcıya pek çok özel ürünle erkekleri renklendirmeye hazırlanıyor!

Bağ dokunuzu güçlendirin

Düzenli uygulanan vücut bakım ritüelleri, toksinlerin atılması için birebir... Çünkü bağ dokusu vücudumuzun en tembel bölgelerinden; gerginliğini koruması için kendi başına harekete geçmekten hiç hoşlanmıyor. Bu da örneğin karın kısmı, kalçalar ve baldırlar gibi özellikle gerginliğin ve yükün hissedilmediği belirli bölgelerde yağ birikimine yol açıyor.
Hedefe yönelik bakımla birlikte uygulanan masajlar ise vücudun bu uyuyan kesimlerinin rahatını bozuyor, yağ dokusunu harekete geçiriyor. Masaj aynı zamanda daha iyi bir kan dolaşımı için de gerekli... Çünkü bu yöntem, hücre metabolizmasını aktive ediyor.
Unutmayın; duşun altında, bir masaj eldiveniyle ayaklardan başlayarak dairesel hareketlerle yapacağınız basit bir uygulama bile dokulardaki toksinlerin atılımmasına yardımcı olacaktır.

KATILIN KAZANIN

“Genifique Gençlik Aktivatörü ciltte neyin üretimini artırarak cildin sadece 7 günde gözle görülür oranda genç görünmesini sağlar?” sorusunun cevabı ile birlikte 15 Kasım’a kadarwww.tekinacar.com.tr adresine isim, soyadı, adres bilgilerini bırakan her 50. kişi, Lancome Genifique Gençlik Aktivatörü kazanıyor. Hediyeler 10 adetle sınırlı...

GEÇEN HAFTANIN KAZANANLARI

Kenzo ürün kazananlar
* Alev Başaran
* Asiye Seyin
* Aylin Akbağ
* Aynur Korkmaz
* Berrin Boynueğri
* Hazma şahin
* Nisa Ustabaş
* Songül Baltaç
* şengül Uzun
* Uğur Arda

Estee Lauder ürün kazananlar
* Hüseyin Güner
* Ayşe Bostan
* Rabia Irmak
* Hakan Aksu
* şeyda Ergenekon
* Asiye Blazer
* Olcay Kahveciler
* Zeynep Tuğrul
* Zeynep Efe
* Gökçen Gökçe
* Mehmet Kahveciler
* Gönül Arslan
* Dilek Özerdal
* Pınar Mataracı
* Esra Coşkunçelebi
* Kadir Aktaş
* Berrin Boynueğri
* Sevgi Karagülle
* Sevim Işık
* Tuğba Tünaydın
* Kumru Acaroğlu
* Nazlı Esin
* Yunus Özbudak
* Sinem Asig
* Ceyda Asig
* Müge Koç
* şirin Oktay
* Aylin Bolsu
* Berna Aydın
* ırem Çelikbaş
* Aytül Sepetci
* Evrim Uçkun
* Nihal Çapan
* Ümran Baytan
* Hamdiye Bercis Ünver
* Hülya Özer
* Bahar Teke
* Nursel Gideroğlu
* Adnan Özer
* Yadigar Karala

Aradaki farkı bulun

Ebru Yaşar, genç bir şarkıcı... Genç diyorum, tahminime gore 30’larını sürüyordur. Son birkaç yıl içinde geçirdiği inanılmaz değişim, eminim sizin de gözünüzden kaçmamıştır. Önce burnundaki kemeri aldırarak hokka gibi bir burna sahip oldu. Olabilir, bu tür burun yapısında çoğu zaman kişi nefes almakta zorlanabiliyor. Kaldı ki büyüklüğünden de rahatsız olmuş olabilir.
Ama Ebru Yaşar’ı son gördüğümde gerçekten tanımakta güçlük çektim. Kaşlarını öyle bir kaldırtmış ki bu durum yüzünün doğallığını tamamen yitirmesine neden olmuş. Estetik bir kez başlandı mı arkası kesilmeyen bir uygulama, sürekli yenilendiği için de ucu bucağı yok artık. Arşivden Ebru’nun birkaç yıl öncesine ait başka bir fotoğrafını da buldum; bakın ve aradaki farkları siz bulun...
X