« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hayali takıma antrenör atandı

Ligleri donduran Futbol Federasyonu UEFA’dan gelen parayı kullanmak için milli takıma teknik direktör atadı. İki günlük turnuva ile bir sezon geride bırakılıyor. Lisanslı futbolcular semt sahalarında spor yapıyor.

Sadi Kemal Yaşar
SON GÜNCELLEME
Bayan futbolunda ilginç olaylar oluyor. İki yıl önce ligleri durduran Futbol Federasyonu, UEFA’nın ‘Bayan Futbolu’ için gönderdiği 350 bin franklık yardımı değerlendirmek için türlü türlü uygulamalar yapıyor. Resmi olarak lig yok ama Milli Takım teknik direktörü görevinin başında! Marmara Üniversitesi Futbol Ana Bilim Dalı Başkanı Ali Kızılkaya olmayan ligin milli takımında 5 aydır ekibiyle birlikte maaşını alıyor.

UEFA’nın Norveç’te düzenlediği 5. Uluslararası Bayan Futbol seminerine TÜrkiye adına katılan Kızılkaya ve ekibi en son İzmir’de düzenlenen Universite oyunlarında genç milli takımı yönetti. Yaş ortalaması çok düşük olan tecrübesiz kadro farklı skorlarla mağlup olduğu oyunlarda başarısız sonuçlar alarak onikinci olabildi.

Göstermelik lig

Liglerin dondurulmasıyla birlikte bir çok lisanslı futbolcu amatör olarak semt sahalarında spor yapmayı sürdürüyor. Buna karşılık Federasyonun çatısı altında göstermelik olarak iki günlük lig organize ediliyor. En son Sakarya’da 8 takımın katılımıyla bir turnuva düzenleyen Federasyon kulüplere 1’er milyar para dağıttı.

Lig şampiyonluğu yaşayan ve kapatılan Marshall Sitespor’un eski teknik direktörü Ünal Tombulel, Federasyon Başkanı Levent Bıçakcı’nın bir TV kanalında ‘U 19 Dünya Şampiyonası’nı Türkiye’ye aldırmak için çalışıyoruz’ şeklindeki açıklamasına tepki göstererek, ‘Böyle bir şey olur mu. Gençlerin futbol oynaması için hiç bir çaba harcamayan federasyon, ligi olmayan bir ülkeye dünya şampiyonasını getirmek için çaba harcıyor’ diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz