GeriSpor Hayali Paris Dakar Rallisi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hayali Paris Dakar Rallisi

Türkiye Enduro Şampiyonası'nda genel klasmanda ikinci olan Mustafa Özkeskin'in hayali, Paris Dakar Rallisi'nde Türkiye'yi temsil etmek.

Bodrum Motosiklet Kulübü (BMK) sporcusu Mustafa Özkeskin, Bodrum Kızılağaç motosiklet parkurunda gösteri yaptı. Zorlu parkurdan başarıyla geçen Özkeskin, gazetecilere şimdiye kadar kazandığı başarıları ve hedeflerini anlattı.

Bu yıl Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından düzenlenen ve 8 ayaktan oluşan Türkiye Enduro Şampiyonası'nda E1 sınıfında birinci, genel klasmanda ise ikinci olan Özkeskin, hayalinin “enduro sporunun Everest”i olarak kabul edilen Paris Dekar Rallisi'nde Türkiye'yi temsil etmek olduğunu söyledi.

Şimdiye kadar üçü uluslararası, toplam 30 yarışa katıldığını anlatan Özkeskin, katıldığı 9'uncu yarışmadan sonra ödüller kazanmaya başladığını ifade etti.

Paris Dakar Rallisi'ne katılmak için haftanın 3 günü 4'er saat çalıştığını belirten Özkeskin, “Bu önemli ralliye katılmak için çok çalışmak gerekiyor. İnşallah ileriki dönemde bu önemli yarışmada ülkemizi başarıyla temsil ederim” diye konuştu.

Özkeskin, gençlerin sokaklarda tehlikeli şekilde motosiklet kullanmak yerine, bu sporu eğitimli ve güvenli şekilde yapmalarını tavsiye etti.

BMK Başkanı Faysal Şevkatlioğlu ise kulüpte 14-15 sporcu bulunduğunu, bunlardan en başarılısının Mustafa Özkeskin olduğunu söyledi.

Yeterli sponsor desteği bulmaları halinde diğer sporcuların da yurt içi ve yurt dışında başarı kazanacağına inandığını ifade eden Şevkatlioğlu, “Özkeskin'in başarıları gurur verici. Diğer sporcularımız da bu başarılıları elde edebilir. Yeter ki desteklensinler” diye konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle