Gündem Haberleri

  Hayalet Sürücü'de figüran kuyruğu

  Hürriyet Haber
  16.01.2011 - 13:31 | Son Güncelleme:

  Çekimleri Kapadokya ve Denizli'de gerçekleştirilen, Hollywood yapımı Hayalet Sürücü 2 filminde figüran olmak için aday olan vatandaşlar kuyruk oluşturdu.

  DENİZLİ (A.A)

  FİLMİN KAPADOKYA ÇEKİMLERİNDEN KARELER - Foto Galeri

  Türkiye'de çekimleri yapılan “Hayalet Sürücü 2” filminin figüran seçimlerinin Denizli bölümünü koordine eden Valente Ajans Cast Direktörü Ebru Bayburtlu, hayallerini bir Hollywood filmiyle gerçekleştirmeyi planlayan kişi sayısının 700'e ulaştığını söyledi.

  Bayburtlu, yaptığı açıklamada, başrollerini Nicolas Cage ve Eva Mendes'in paylaştığı “Hayalet Sürücü 2” filminin Pamukkale'de çekilecek sahnelerinde rol alacak figüran seçmelerinin sürdüğünü bildirdi.

  Basında yer alan “Hayalet Sürücü 2'de Figüran Sıkıntısı” başlıklı haberlerin ardından 30-60 yaş sıkıntısının aşıldığını ifade eden Bayburtlu, “İlk başlarda 25 yaşın altındaki kişiler başvuruyordu. Haber başlıklarında yaş aralığı sıkıntının yaşandığının yer alması bu sıkıntıyı ortadan kaldırdı. Artık 30-60 yaş arası başvuran figüran sayısı bir hayli arttı” dedi.

  “HAYALET SÜRÜCÜ 2 SİNEMA SEKTÖRÜNE HAREKETLİLİK GETİRECEK”

  Hollywood'dan bir filmin sahnelerinin Türkiye'de çekilmesinin sinema sektörüne hareketlilik getireceğini belirten Bayburtlu, 'Hayalet Sürücü 2' filminin ardından Türkiye'de film çekmek isteyen yönetmenlerin sayısının artacağını kaydetti.

  Hayalet Sürücüde figüran kuyruğu

  Hayallerini gerçekleştirmek isteyenlerin dışında Denizli'nin tanıtımına katkı sağlamak, çocuklarına bir hatıra bırakmak, hayatında unutulmaz bir done bırakmak isteyen kişilerin de figüranlık için başvurduğunu bildiren Bayburtlu, şunları söyledi:

  “Denizli'nin tanıtımına katkı sağlamak isteyen üst düzey yöneticiler filme başvuru yapıyor. Amaçlarının sadece kentin tanıtımına katkı sağlamak olduğunu söylüyorlar. Arkadaşlarının zorlamasıyla gelenler var. Kimi Nicolas Cage'i yakından görmek için başvuruyor. Kimi bir Hollywood filminde sahne almasının kendisine dünyadaki bütün kapıları açacağını düşünüyor. İnsanların içinde hayallerini gerçeğe dönüştürebilmenin ümidi var.”


  Birçok insanın figüran dahi olsa filmde rol alabilmek için başvurduğunu anlatan Bayburtlu, “İnsanlar hayallerinin bir Hollywood filmiyle gerçekleşebileceğini düşünüyor. Avukat, çiftçi, öğretmen, iş sahibi, üst düzeylerde görev yapan birçok kişi filmde yer almak istiyor. Filmde boy göstermek isteyen kişi sayısı 700'e ulaştı” dedi.

  KAPADOKYA ÇEKİMLERİ BAŞLADI

  /images/100/0x0/55eab30cf018fbb8f89116c1Oscar ödüllü aktör Nicholas Cage ile Eva Mendes'in başrollerini paylaştığı “Hayalet Sürücü 2” filminin final sahnelerinin çekimlerine Kapadokya'da başlandı.

  Dün akşam saatlerinde eşi Alice Kim ve oğlu Kal-el Coppola ile Nevşehir'e gelen ve kayadan oyma butik otelleriyle ünlü Uçhisar beldesindeki bir otele yerleşen Cage, sabah saatlerinde otelden ayrılarak, Göreme'deki film setinin bulunduğu alana geldi.

  Daha sonra filmin final sahnelerinin prova çekimlerine başlandı. Prova çekimleri sırasında Cage, kendisi için hazırlanan özel bir karavanda kaldı.

  Prova çekimlerinin ardından, bir aksiyon sahnesinin çekimi için motosiklet kullandı. Çekimlerin, yaklaşık 10 gün boyunca Kapadokya bölgesinde süreceği öğrenildi. Bu arada, özel güvenlik ekiplerince set alanında görüntü almasına izin verilmeyen basın mensupları yaklaşık 500 metre mesafeden görüntü çekiyor.

  Yapımcılığını Brian Taylor'un üstlendiği ve Cage ile Eva Mendes'in başrolünü paylaştığı filmin bazı bölümleri de Denizli'de çekilecek.

   

   

   

   

   

   

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı