« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hayal kırıklığına uğradım

Sırp tenisçi Novak Djokovic, Amerika Açık finalinin ardından açıklamalar yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Amerika Açık finalinde Andy Murray’e mağlup olan eski dünya bir numarası Novak Djokovic, karşılaşmanın ardından rakibini ‘Grand Slam kazananlar kulübüne' katıldığı için kutladı.

Amerika Açık 2011 şampiyonu Djokovic maçtan sonra, “Murray mağlubiyeti, kötü bir mağlubiyetti. Bunu tartışmaya gerek yok. Böyle bir maçı kaybettiğim için hayal kırıklığına uğradım. Karşımda harika bir rakip vardı ve bu Grand Slam’i kazanmayı herkesten daha çok hak ediyordu. Daha önce dört final kaybetti ve şimdi, Amerika’dan şampiyon ayrılıyor. Onu tebrik ediyorum. Kazandığı için mutluyum” ifadelerini kullandı.

tr.eurosport.com'un haberine göre; Sırp tenisçi, “Andy kazanmak için gerekli yeteneğe sahip. O, Kendini oyuna adamış, profesyonel bir oyuncu. Zaten geçmişte kendini aldığı sonuçlarla ispatlamıştı. Ben de Federer, Nadal ve Murray’nin içinde bulunduğu “Büyük Dörtlü’de” yer almaktan ötürü son derece sevinçliyim. Bu dönemin bir parçası olmak harika bir duygu. Andy de bu gece kazanarak, bizim dönemimizi daha rekabetçi ve daha ilginç kıldı” şeklinde konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz