« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Hayal kırıklığına uğradım"

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Turgay Demirel, (A) Milli Erkek Basketbol Takımı'nın 2013 Avrupa Basketbol Şampiyonası elemelerinde Çek Cumhuriyeti'ne deplasmanda 82-64 yenildiği maçta ortaya konulan performansın kendisini hayal kırıklığına uğrattığını ifade etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Federasyonun internet sitesinde maçla ilgili değerlendirmesi yer alan başkan Demirel, kötü oyunun hiçbir açıklaması olamayacağını belirterek, “Performansımızdan dolayı hayal kırıklığına uğradım. Dünkü kötü oyunumuzun hiçbir açıklaması olamaz. Bu turnuva milli takımımızın geleceği için çok önemli” ifadelerini kullandı.

Son 10 yılda Türk basketbolunun uluslararası platformda en üst seviyede yer alması için çok çalıştıklarını belirten Demirel, şunları kaydetti: “Uluslararası başarı sağlayan oyunculardan kurulu ilk jenerasyonumuzu Hidayet, Mehmet Okur ve Kerem Tunçeri'den oluşan çok güçlü bir jenerasyon takip etti. Şimdi de ileri ki yıllarda milli takımımızı sırtlayacak çok yetenekli oyuncuların oluşturduğu bir jenerasyonu geliştirmeye çalışıyoruz. Bu da zaman alan bir süreç. Yeri geldiğinde tabii ki eleştireceğiz ama motive etmeli ve destek de olmalıyız. Ben de bu süreci genç oyuncularımızla birlikte yaşıyor ve onlara destek oluyorum.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz