« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Hayal kırıklığı yaşıyorum"

Fernando Alonso, Belçika GP'nin ilk virajındaki kazadan yara almadan kurtulduğu için şanslı olduğunu söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Şampiyona lideri Alonso, Romain Grosjean'ın tetiklediği ve Lewis Hamilton'un dahil olduğu kazada ilk viraja girerken bir çok aracın arasında kaldı ve Grosjean'ın Lotus'u Alonso'nun üzerinden adeta uçtu.

Alonso "Kaybettiğimiz puanlar açısından hayal kırıklığı yaşıyoruz. Ancak fotoğraflara bakarsak 5 gün sonra Monza'da tekrar araçta olacağım için şanslıyım. Grosjean'ın aracı çok yakından geçti ve ellerimde, hatta kafamda sorun olabilirdi. Aracın üzerindeki her şey kırıldı bu yüzden şanslıydık." dedi.

Alonso, olay anını tekrar izleyene kadar kazanın nasıl gerçekleştiğine dair bir fikrinin olmadığını söyledi.

trf1.net',n haberine göre; İspanyol pilot,  "Televizyonda görene kadar ne olduğunu bilmiyordum çünkü o kadar hızlı bir şekilde ve sert bir şekilde bir aracın nasıl vuracağını hayal edemedik. Televizyonda Grosjean ve Lewis'in birbirlerine vurduklarını gördüm. Kontrollerini kaybettiler ve ardından önümüze geldiler." dedi.

Alonso, kazanın ardından bir süre durumunu anlamak için araç içerisinde beklediğini söyledi.

Alonso "Sırtımda ağrı olduğu için bir kaç saniye araç içerisinde bekledim. Ardından hafif yangın çıktı ve yangın söndürücülerle geldiler. Çıkan dumanlar nedeniyle nefes alamadığım için dışarı çıkmaya karar verdim." dedi.

İspanyol sürücü, Pastor Maldonado'nun erken start almasının startı daha öncesinden karıştırdığını söyledi.

Alonso yaptığı açıklamada; "İlk olay Maldonado ile oldu. Şaşırmıştım çünkü daha kırmızı ışıklar yanarken 2. sıraya kadar gitmişti. Bu yüzden büyük bir erken start hamlesi geldi. Ardından kalkışta iyiydik ancak sonrasında tren geliyormuş gibi hissettik. Çok sert vurdular." dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler