« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hayal kırıklığı yaşadım

Beşiktaş Futbol Takımı Kaptanı İbrahim Üzülmez, Türk Telekom Arena'nın açılışında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik tepkilerin doğru olmadığını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İbrahim Üzülmez, Özel Çamlıca Coşkun İlköğretim Okulu'nda katıldığı panelde öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Üzülmez, Başbakan Erdoğan'ın stat açılışında tepki görmesiyle ilgili bir soruya, “Bunu doğru bulmuyorum. Sayın Başbakanımızın, o stadı, güzelliği ortaya çıkarmakta çok büyük uğraşlar içinde olduğunu basından duyuyoruz. Bunu Galatasaray Kulübü Başkanı da söyledi. Bu tepkilerin olmaması gerekiyordu. Keşke olmasaydı. 3 gündür bunlar konuşuluyor. İyi niyetle o stadı açmaya gelen biri var. Yapılanlar doğru değil” diye yanıt verdi.

“HER ŞEYDEN ÖNEMLİSİ SAHA İÇİNDE TAKIM OLMALIYIZ”

Deneyimli futbolcu, şampiyonluk şansları ile ilgili bir soru üzerine de şunları söyledi: “14 puanlık fark az değil. Sadece Trabzonspor değil, önümüzde Bursaspor ve Fenerbahçe var. Futbolda kimse ikinci yarıda rakiplerimizin puan kaybetmeyeceğini düşünemez. Belki onlar da puan kaybedebilir. İyi kadromuz var ve iyi oyuncular takıma katıldı. İstikrar yakalamazsak, seri galibiyetler alamazsak işimiz zor olur. İlk yarıda herkes bizi favori görüyordu ama puan kayıpları yaşadık. Rakiplerimiz de yaşayabilir.”

Ligin ikinci yarısından umutlu olduğunu kaydeden İbrahim, “Ama her şeyden önemlisi saha içinde takım olmalıyız. Bunu yaparsak ikinci yarı çok iyi şeyler olacaktır” dedi.

“Q7 VE ÇETESİ”

Yeni transferlerle ilgili görüşlerinin sorulması üzerine “Q7 ve çetesini mi soruyorsunuz” diye espri yapan İbrahim Üzülmez, “Futbolculukta yetenek önemli ama karakterin de iyi olması gerekiyor. Yeni gelenler karakter olarak da düzgün arkadaşlarımız. Sakatlığım nedeniyle takımla çalışamadığım için onlarla yemekler dışında çok fazla beraber olamadım ama ilk izlenimlerim iyi. Çok iyi oyuncular ve karakterleri de çok iyi” ifadelerini kullandı.

İbrahim Üzülmez, ligin ilk yarısındaki puan kayıpları nedeniyle hayal kırıklığı yaşadığını söyledi.

“İlk yarıda Beşiktaş gibi bir takımın bu kadar puan kaybı yaşamaması gerekiyordu” diyen İbrahim, “Bu nedenle hayal kırıklığı yaşadım ama ikinci yarı için umudumu koruyorum” dedi.

“TRABZONSPOR ÇOK İSTİKRARLI”

Şampiyonluk yolundaki rakiplerini de değerlendiren İbrahim Üzülmez, şöyle devam etti: “Trabzonspor çok istikrarlı. Şenol hocadan sonra büyük bir çıkış yaşadılar. Oyuncular arasındaki disiplin sahada görülüyor. Bu çok önemli. Yetenekli olmak önemli ama takım olmak daha önemli. Trazonspor bunu yaşadı. Tabii Bursaspor ve Fenerbahçe'yi unutmamak gerekiyor. Bursaspor geçen sezon büyük bir başarı yakaladı. Onları tebrik ediyorum. Bursaspor da yarışın içinde olacak ve Fenerbahçe ile biz onları zorlayacağız diye düşünüyorum.”

“DEL BOSQUE ÇOK SEVECEN VE BABACANDI”

İbrahim Üzülmez, çalıştığı teknik direktörler içinde en beğendiğinin hangisi olduğu sorusunu şöyle yanıtladı: “Çok değerli teknik adamlarla çalıştım. Çok fazla ayrım yapmak istemiyorum ama Del Bosque'ye çok büyük bir sevgimiz vardı. Hepsine saygı duyuyorum ama Del Bosque çok sevecen ve babacandı. Yenildiğimiz maçlarda bile gelip bize sarılıyordu. Onu İspanya Milli Takımı'nda gördükçe eski günlere gidiyorum. Ondan çok şey öğrendim, bende büyük bir yeri var.”

“UEFA'DA FİNAL GİDEBİLİRİZ”

UEFA Avrupa Ligi'ndeki şansları ile ilgili bir soru üzerine İbrahim Üzülmez, “Zor rakipler var. Ama kimse (Beşiktaş finale gidemez) diyemez. Hedefimiz final. Tek tek maçları değerlendirmek gerekiyor. Dinamo Kiev çok tecrübeli bir takım. Herkes Manchester City'yi düşünüyor. Ciddiye almazsanız Dinamo Kiev'e elenebiliriz. Ciddiyetimizi sahaya yansıtırsak bu kaliteli kadroyla finale kadar gidebiliriz. Türkiye'ye çok güzel şeyler yaşatmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“İYİ NİYETLE MÜCADELE EDİYORUM”

Beşiktaş taraftarlarınca bu kadar sevilmesinin nedeninin ne olduğunu sorusuna İbrahim, “İyi niyetimle mücadele ediyorum. Beşiktaş taraftarı çok büyük taraftar. Mücadele eden, istekli, agresif olan oyuncuyu seviyor. 11 yıldır Beşiktaş'tayım. Birçok arkadaşım geldi gitti. Saha içinde o hırsı, mücadeleyi taraftar görüyor. Beni sevmelerinin nedeni, o hırsı ve mücadeleyi sahada yansıtmam olduğunu düşünüyorum. Saha içinde mücadele edemeyeceğimi düşündüğüm zaman futbolu bırakırım” şeklinde konuştu.

İbrahim, diğer takım taraftarlarının da kendisini sevdiklerinin hatırlatılması üzerine, “Saha dışındaki yaklaşım çok önemli. Saha dışındaki yaşantımıza dikkat edersek hangi takım taraftarı olursa olsun size saygı gösteriyor. Hiçbir kötü olaya mahal vermemek için dikkat ediyorum” dedi.

“BEŞİKTAŞ'TA BIRAKACAĞIM”

Beşiktaş'tan başka bir takımda oynayıp oynamayacağı sorusuna, “37 yaşında mı? Yok ben Beşiktaş'ta çok mutluyum. Sevdiğim bir camia. Bu büyük camiada kaptanlık onurunu yaşadım. Sevdiğim bu camiada futbolu noktalamak istiyorum” yanıtını verdi.

İbrahim, futbola başladığı dönemle ilgili bir soru üzerine, “Amatörde oynarken profesyonel takımdan teklif almıştım. Beni Gönenspor çağırmıştı. Çok heyecanlandım, gideceğim otobüsü karıştırdım. Ağabeyim sayesinde çok iyi Beşiktaşlı oldum. Maddi olarak sıkıntılar yaşasak da zaman zaman Kocaeli'den maçlara geliyordum. Böylesine büyük bir takımda kaptanlık yapmak onuruna da ulaştım” diye konuştu.

Forvete çok transfer yapıldığının belirtilip, savunma için neden yapılmadığının sorulması üzerine İbrahim, “Defansta 3-4 oyuncumuz var. 4 stoperin yeterli olacağını düşünüyorum. Alternatif bakımından alınabilirdi belki. Ofansif açıdan müthiş bir takım olduk” diyerek sözlerini tamamladı.

Panel sonrası İbrahim Üzülmez'e çiçek ve 2010 yılının en iyi futbolcusu ödülü verildi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler