Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

HAYAL KIRIKLIĞI..

Adana Demirspor son haftalarda aldığı yenilgilerle hayal kırıklığı yaratıyor...

Lige fırtına gibi giren ve haftalarca başarılı futbolu ile alkış alan Adana Demirspor’un o eski halinden eser yok şimdi. Mavi Lacivertliler üst üste aldıkları yenilgilerle zirveden hızla uzaklaşıyor, yavaş yavaş eriyor. Dün alt sıralardan kurtulma mücadelesi veren Denizli karşısında da tel tel döküldüler. Geçen sezonun kopyası gibi yaşanıyor son haftalar. Düşüş tavan yapıyor, hedeften uzaklaşılıyor. Bunun nedenini başkan sormalı Play-off ta elden gitmeden tedbirlen alınmalı…

BAL YAPMAYAN ARI

Mavi Lacivertliler rakibi karşısında hemen hemen tüm maç boyunca adeta tek kale oynadı. Ancak tempo bir türlü yükselmedi, kanatlardan organize olamadı. Pote, Tiago, Anıl ve Burak’la atak üstüne atak geliştiren Adana ekibi sağlı sollu rakibin üzerine gitti sonuç ise fiyasko.

Mavi Şimşekler bal yapmayan arı gibi çalışıyor, İbrahim Dağaşan ile atak geliştirmeye çalıştı ama nafile. 35. Dakikaya kadar böyle sürdü oyun. Üzerine gelen atakları savuşturan Denizli kontra çıkmaya başladı. Bu dakikada hakem ev sahibi aleyhine ağır bir karar verdi, penaltı noktasını gösterdi. Leo ekibini deplasmanda öne geçirdi.

FARKI KALECİ FEYZİ ÖNLEDİ

İkinci yarıda da değişen bir şey yoktu. Pote çabalıyor, İbrahim hakeme itiraz etmekten oyun oynamıyor. Burak Çalık, Tiago saman alevi gibi bir varmış bir yokmuş. 56. dakikada gününde olmayan ve ilk dakikada sarı kart görerek beklenen oyununu sergileyemeyen Attamah’ın yerine oyuna giren Hüseyin Kala’nın şutları da kaleciden döndü. Rakibi üzerine oyunu iyice yıkan Mavi Lacivertlilerin çabası fileleri havalandırmaya yetmedi. 90 artı 3’te Leo kendisinin ve takımının ikinci golüne imza atınca her şey bitmişti. Demirspor bu maçta fark yemediyse kalecisi Feyzi Elmas’ın yaptığı sayısız kurtarışlara borçlu. İki farklı yenilen bir takımın kalecisi maçın kahramanı oluyorsa gerisini siz düşünün.

HAKLI TEPKİLİ

Üsü üste alınan yenilgiler ve oynanan duyarsız, ruhsuz ve mücadeleden yoksun futbol Mavi Lacivertli tribünleri de isyan ettirdi. Sırtlarını sahaya dönerek attıkları sloganlarla futbolcuları protesto eden taraftarlar yerden göğe kadar haklılar. Ne oldu da bu kadar formsuz, ruhsuz bir futbolcu ordusu çıktı karşımıza.

Alınan kötü sonuçlara rağmen Süper Lig yine de uzak değil. Başkan Sedat Sözlü’nün elini masaya vurup hesap sormalı, Teknik Direktör Tayfur Havutçu takımı Play-Off’a motive etmeli. Yoksa tren kaçmak üzere.. Bunu da hiçbir şeyi esirgemeyen ne başkan ve ne de Mavi Lacivertli renklere gönül vermiş, her zaman sonsuz destek veren taraftarlar hiç mi hiç haketmiyor…

X