« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hayal kırıklığı

Londra Olimpiyatları'nda, atletizm kadınlar 3000 metre engelli elemelerinde piste çıkan Binnaz Uslu, Gülcan Mıngır ve Özlem Kaya seçmeleri geçemedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Olimpiyat Stadı'nda yapılan ve toplam 44 sporcunun mücadele ettiği elemelerde, milli atletlerden Binnaz Uslu ilk seride, Gülcan Mıngır ikinci seride, Özlem Kaya da üçüncü seride piste çıktı.

Yarış başında orta sıralarda mücadele eden Binnaz Uslu, temposunu giderek kaybetti ve son sıraya kadar gerileyerek gruptan koptu. 10:31.00 ile ilk seride sonuncu olan milli atlet, finiş çizgisine gelişi sırasında seyirciler tarafından alkışlarla desteklendi.

Bu seride Alman Gesa Felicitas Krause 9:24.91 ile kariyerinin en iyi derecesini yaptı ve finale kaldı.

Bu yıl Helsinki'de düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda 9:32.96 koşarak altın madalya kazanan Gülcan Mıngır, ikinci seriye iyi başladı ancak uzun süre birlikte koştuğu ön gruptan kopunca mücadeleyi 9:47.35 ile tamamladı ve 15 atlet arasında 10. oldu. Milli atlet bu sonuçla finallere kalma şansını yitirdi.

İkinci seriyi Etiyopyalı Sofia Assefa, 9:25.42 ile birinci bitirdi.

Tribünlerin tamamen dolduğu 80 bin kişilik Olimpiyat Stadı'nda, son seride piste çıkan Özlem Kaya, 10:03.52'lik derecesiyle 13. oldu ve elendi. Bu seride ise Hiwot Ayalew, 9:24.01'lik zamanıyla ilk sırayı elde etti.
Milli atletlerden Binnaz Uslu, genel klasmanda 44, Gülcan Mıngır 28 ve Özlem Kaya da 40. sırada yer aldı.

Bunları da Beğenebilirsiniz