Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hayal değil ama daha çok erken

Eski yıldızlar, bugünkü kadroyu da kendilerinden aşağı bulmuyor. F.Bahçe’nin de iyi bir takım olduğunu savunan şampiyonlar, “Avrupa Ligi’nde sezonun henüz başında olduğumuzu unutmayalım. Esas güçlü rakipler bundan sonra” dediler.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY’ın UEFA Avrupa Ligi’nde Dinamo Bükreş’i 3-0 yenerek gruptan çıkmayı garantilemesi, herkesin aklına 2000 yılındaki UEFA şampiyonluğunu getirdi. Bu sezon da Avrupa’da, tıpkı o yıl olduğu gibi doludizgin ilerleyen sarı kırmızılı futbolcular şimdiden bir tartışma başlattı. Önceki akşam Bükreş’te oynanan futbolu görenler ister istemez, “Galatasaray bu sezon Avrupa Ligi’ni kazanabilir mi?” sorusunu soruyor. Biz de bu soruyu, belki de olabilecek en yetkili ağızlara, 2000 yılında UEFA Kupası’nı kaldıran futbolculara yönelttik.
Takımın o günkü havası ile bugünkü durumunu karşılaştırmalarını istedik. Aldığımız yanıtlar ilginçti. Ancak, hemen hemen herkesin üzerinde birleştiği görüş, “Kupa imkansız değil. Fakat bunu konuşmak için henüz çok erken” oldu.

Bundan sonrası zor

UEFA Kupası’nı kazanan kadroda yer alan Hakan Şükür, Hakan Ünsal, Arif Erdem ve Suat Kaya’ya Avrupa Ligi’ndeki diğer temsilcimiz Fenerbahçe’yi de sorduk. Aldığımız yanıt yine değişmedi:

“Fenerbahçe’nin de en az Galatasaray kadar iyi bir kadrosu var. Ancak, bu turdan sonraki rakiplerinin daha güçlü olacağını unutmamalıyız.

Hakan Ünsal
Güldürmeyin beni


HEP aynı senaryo. İki galibiyet geldikten sonra, bu işi abartmasınlar. Moda oldu, “2000 ruhu geri geldi” sözleri. Bunu tekrar söyleyip, kendilerine güldürmesinler. O takımı kurmak için çok zaman gerekiyor. Ben bu söylemleri, yöneticilerin tribünlere şirin gözükme çabalarına bağlıyorum. Ciddi rakipleri asıl bundan sonra göreceğiz. Sistemi olan iyi bir takım, G.Saray’ı sıkıntıya sokar.

F.BAHÇE İÇİN NE DEDİ

GALATASARAY ile Fenerbahçe’nin Avrupa Ligi’ndeki şanslarını tartıya koyarsak, Galatasaray ağır basar. Ancak başta da söylediğim gibi, ikisinin de Avrupa Ligi’nde final oynama ihtimalini konuşmak, hayalciliktir.

Hakan Şükür
Kadrosu yeterli


G.SARAY’ın kadrosu, UEFA Kupası’nı kazanan takıma göre daha fazla hazır yıldızlarla dolu. Yani, “olmuş yıldız” özelliği bulunan futbolcu sayısı şimdi daha fazla. Genel olarak baktığımızda, Avrupa Ligi’ndeki favori takımlar arasında G.Saray gerçekten çok şanslı gözüküyor.

F.BAHÇE İÇİN NE DEDİ

KADRO derinliğini göz önüne aldığımız zaman F.Bahçe’nin şansının daha az olduğunu düşünüyorum. Hala Alex’li, Alex’siz F.Bahçe konuşuluyor. Ancak G.Saray’da 10 futbolcu da sakat olsa, yerleri doluyor.

Okan Buruk
Fazlası lazım

G.SARAY, UEFA Kupası’nı kazanabilir. Bu kesinlikle çok uç bir ihtimal değil. Çünkü bu sezon takıma bayağı bir yatırım yapıldı. Ancak G.Saray’ın şu ana dek oynadığı futbol bu hedef için yüzde 100 yeterli diyemeyiz. Yeni kurulan bu takımın zamana ihtiyacı var.

F.BAHÇE İÇİN NE DEDİ

FENERBAHÇE de kaliteli bir kadroya sahip. İki takımın da bu konuda şansı var. Fakat, Galatasaray’ın yaşadığı başarılar, Avrupa’daki farklı futbolu ve tecrübesi bu karşılaştırmada onları daha avantajlı duruma getiriyor.

Arif Erdem
Yürek gerek


BU kadar çok paranın harcandığı bir dönemde G.Saray ve F.Bahçe’nin kupayı bizim ülkemize getirmesi lazım. Ancak şunu unutmamalılar. Bu başarı için her şeyin para ve yıldızlar olmadığını bilmek lazım. Bu hedef için yürek ve takım olma unsuru şart.

F.BAHÇE İÇİN NE DEDİ

GALATASARAY ile şansını eşit görüyorum. Benim için önemli olan Galatasaray’ın bu başarıyı tekrar yinelemesi. Ancak, ülkemizden başka bir takım da bu kupaya doğru yürürse onların da destekleyicisi oluruz.

Suat Kaya
Bu birşey değil

ŞU anki Galatasaray takımı, 1996-2000 yılları arasında bizim oynadığımız sistemden çok farklı oynuyor. Gerek kalitesi, gerek futbolcuların hırsı ile bence kupada gidebildiği yere kadar giderler. Ancak gerçekçi düşünmek gerekli. Şampiyonlar Ligi’nden gelecek takımlar çok kuvvetli.

F.BAHÇE İÇİN NE DEDİ

İKİ takımımızın da kaderini bundan sonra karşılarına çıkacak rakipler belirler. Biz ne takımları yenip o kupaya uzandık. Her iki takımımızın da şimdikinden daha iyi olması gerek ki, güçlü rakipleri geçebilsinler.

UEFA KUPASI NASIL GELDİ?

Bologna (D): 1-1
Bologna: 2-1
B.Dortmund (D): 2-0
B.Dortmund: 0-0
R.Mallorca (D): 4-1
R.Mallorca: 2-1
Leeds U.: 2-0
Leeds U. (D): 2-2
Arsenal: (P): 4-1

BU SEZON

Tobol (D): 1-1
Tobol: 2-0
Levadia: 5-0
Levadia (D): 1-1
M.Netanya (D): 4-1
M.Netanya: 6-0
Panathinaikos (D): 3-1
S.Graz: 1-1
D.Bükreş: 4-1
D.Bükreş (D): 3-0

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler