SAMSUN HABERLERİ

Havza Canlı Hayvan Pazarı yeniden açıldı

AA / Özgür Uyaroğlu
25.02.2016 - 15:47Son Güncelleme :
AA / Özgür Uyaroğlu

SAMSUN (AA) - Havza Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hüsamettin İlhan, canlı hayvan pazarının yeniden açıldığını bildirdi.
İlhan, Samsun Valiliği Hayvan Sağlığı Zabıta Komisyonu tarafından alınan karar ile çevre il ve ilçelerde görülen şap hastalığı nedeniyle ilçede faaliyet gösteren canlı hayvan pazarının kapatma kararının kaldırıldığını söyledi.
Havza'da şap hastalığı görülmediği fakat çevre il ve ilçelerde görülmesi ve ilçenin geçiş noktasında bulunması nedeniyle koruma amaçlı karar alandığını anlatan İlhan, "İlçemizde herhangi bir vaka görünmemesine karşın hastalığın yayılma riski nedeniyle tedbir olarak geçen aralık ayında kapatılmıştı. Salı günü alınan karar ile pazarımız tekrar açıldı. Bundan sonra hayvan hareketlerinde ilçe sakinlerimizin daha dikkatli olmalarına rica ediyoruz" dedi.

Belgesiz hayvan satılmaması ve alınmaması uyarısında bulunan İlhan, aşılama çalışmalarının da devam ettiğini sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Havza Canlı Hayvan Pazarı yeniden açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 15 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Havza Canlı Hayvan Pazarı yeniden açıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı