Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Havuzun kraliçesi Bruijn

Japonya'nın Fukuoka kentinde devam eden 9. Dünya Yüzme, Atlama, Sutopu ve Senkronize Yüzme Şampiyonası’nın 5. gününde, Sydney Olimpiyatları’nın 3 altın madalyalı ismi Hollandalı bayan yüzücü Inge De Bruijn, 50 metre kelebekte şampiyonadaki 2. altın madalyasını elde etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Diğer finallerde  ise 2  olimpiyat şampiyonluğu bulunan Rumen Diane Mocanu, bayanlar 200 metre  sırtüstü, yine Olimpiyat Şampiyonu sporculardan İtalyan Massimiliano  Rosolino, erkekler 200 metre bireysel karışık, İsveçli Lars Frolander  de erkekler 100 metre kelebekte şampiyona rekoru dereceleriyle altın  madalya kazandılar. Bu arada  erkekler 100 metre kelebekte Dünya Şampiyonu ve rekortmeni  Avustralyalı yüzücü Michael Klim, ancak 7. sırada yer alarak düş  kırıklığı yarattı.

Öte yandan, erkekler 100 metre serbest seçmelerinde  Hollandalı Pieter Van Den Hoogenband’ın gerisinde kalan şampiyonanın 4 altın madalyayla yıldız ismi  Avustralyalı Ian Thorpe, yarı finalde yine Hollandalı rakibine  geçilmekten kurtulamadı.

Bu kategorinde final müsabakası, bugün öğleden sonra yapılacak.

Diğer yandan bgün sabah seansında yapılan seçmelerde, 100 metre kelebek elemelerine katılan Türk sporcu Ayşe Tuğçe Diker, 2. seride 1.05.58’lik derecesiyle 6. olurken, genel klasmanda 37 sporcu içinde 27. sırada kaldı ve elendi.

Daha önce erkekler 50 metre kelebek elemelerinde  yarışacağı açıklanan Derya Büyükuncu ise seçmelere katılmadı.

Böylece şampiyonada Türk sporcuların müsabakaları tamamlanmış  oldu.

 

Şampiyonada dün yapılan 5 final müsabakasında alınan sonuçlar  şöyle:

Erkekler 100 Metre Kelebek:

1-Lars Frolander (İsveç) 52.10

2-Ian Crocker (ABD) 52.25

3-Geoff Huegill (Avustralya)

Erkekler 200 Metre Kurbağalama:

1-Brendan Hansen (ABD) 2.10.69

2-Maxim Podoprigora (Avusturya) 2.11.09

3-Kosuke Kitajima (Japonya) 2.11.21

Erkekler 200 Metre Bireysel Karışık:

1-Massimiliano Rosolino (İtalya) 1.59.71

2-Thomas Wilkens (ABD) 2.00.73

3-Justin Norris (Avustralya) 2.00.91

Bayanlar 50 Metre Kelebek:

1-Inge de Bruijn (Hollanda) 25.90

2-Therese Alshammar (İsveç) 26.18

3-Anna Karin Kammerling (İsveç) 26.45

Bayanlar 200 Metre Sırtüstü:

1-Diane Mocanu (Romanya) 2.09.94

2-Stanislava Komarova (Rusya) 2.10.43

3-Joanna Fargus (İngiltere) 2.11.05


Bunları da Beğenebilirsiniz