« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Havuzdan çekiliriz

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, ‘‘CINE 5 yetkilileri, eylül ve ekim taksitlerini ödemediler. Sözleşme gereği 2 taksit ödenmediğinde, anlaşma feshedilebilir’’ dedi...

Trabzonspor Kulübü'nün, maçlarını yayınlayan CINE 5'ten sözleşme gereği Eylül ve Ekim ayları için alması gereken paranın 1 milyon 800 bin dolar olduğu öğrenilirken Mehmet Ali Yılmaz, ‘‘Ödeme süreleri dün doldu. Gerekirse sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedip havuzdan çekilebiliriz’’ dedi.

Trabzonspor Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, maçlarını yayınlayan CINE 5 televizyonunun yasal sorumluluğunu yerine getirmediğini belirterek, ‘‘Ödeme süreleri dün doldu. Havuzdan çekilebiliriz’’ dedi. Yılmaz, televizyon şirketinin Eylül ve Ekim taksitlerini Trabzonspor'a ödemediği için takımının maçlarının artık verilemeyeceğini öne sürdü. Başkan Yılmaz, CINE 5 Televizyonu ile yapılan sözleşme gereği, kulüplerin üst üste 2 aylık alacaklarının ödenmemesi halinde sözleşmenin tek taraflı olarak feshedilebileceğini açıklarken, ‘‘Sözleşme şartlarına uymadılar. Bugünden itibaren havuzdan çekilme hakkına sahibiz. İki taksit ödenmediğinde, anlaşma feshedilebilir ve cezai işlem gündeme gelir. Gerekirse sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedeceğiz’’ Bu arada Trabzonspor'un CINE 5'ten Eylül ve Ekim ayları için alması gereken paranın 1 milyon 800 bin dolar olduğu öğrenildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler