« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Havuzda birinci G.Antep

Erzurum'da düzenlenen 7. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Yaz Spor Oyunları'nda, yüzme branşındaki müsabakalar sona erdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yüzme havuzunda bugün yapılan müsabakalarda, dereceye giren takımlar ile sporculara madalya ve kupaları törenle verildi.

Törene, Spor Genel Müdürlüğü (SGM) Spor Faaliyetleri Spor Eğitim Daire Başkanlığı Şube Müdürleri Nezihe Hamoğlu, Necmi Ünver, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar'ın yanı sıra il temsilcileri ve sporcular katıldı.

Toplam 10 ilden 88 sporcunun katıldığı yüzmede branşında, erkekler kategorisinde takım halinde bin 789 puanla Gaziantep birinci, bin 630 puanla Malatya ikinci olurken, bin 26 puanla Erzurum üçüncülüğü elde etti.
Bayanlar kategorisinde ise, takım halinde bin 596 puan alan Malatya birinci, bin 507 puanla Gaziantep ikinci ve 905 puanla Erzurum üçüncü oldu.

Spor Faaliyetleri Spor Eğitim Daire Başkanlığı Şube Müdürü Ünver, AA muhabirine yaptığı açıklamada, basketbol, voleybol ve işitme engelliler futbol branşlarında bugün final müsabakalarının yapılacağını söyledi.
Final müsabakalarının ardından Yakutiye Kent Meydanı'nda ödül töreni düzenleneceğini belirten Ünver, şunları kaydetti:
“Bugün yapılacak olan 3 branştaki final müsabakalarının ardından düzenlenecek ödül töreniyle 7. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Yaz Spor Oyunları sona ermiş olacak. Oyunlar başladığı günden itibaren organizasyon sorunsuz yapıldı ve oyunlar şölen havasında geçti. Türk sporuna önemli kazanımlar sağlayan oyunlarda sporcularımızın kaynaşması ve birbirleriyle olan diyaloglarının artması bizlerin en büyük kazanımı oldu.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler