Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Havuz bozulamaz"

Sivasspor Kulübü Başkan Vekili Erdal Sarılar, Trabzonspor ve Galatasaray'ın Kulüpler Birliği'nden ayrılacağı söylemleriyle ilgili, "Kulüpler Birliği dağılmaz. Birlik kurulurken Galatasaray ve Trabzonspor yoktu" dedi.

Gökhan CEYLAN / SİVAS (DHA)
SON GÜNCELLEME

Sivasspor Kulübü Başkan Vekili Erdal Sarılar, Galatasaray ve Trabzonspor'un Kulüpler Birliği'nden ayrılacakları yönündeki söylentilerin Türk futboluna zarar verdiğine inanmadıklarını belirterek, "Böyle bir ayrılık durumunda hiçbir şey olmaz. Bu konuda Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav'ın görüşlerine aynen katılıyoruz" dedi.

Değiştirilmesi gündemde olan Futbol Talimatnamesi'nin 58. maddesinin kulüpler arasında bir ayrılığa neden olmasının söz konusu olmadığını belirterek, "Kişilerin yaptığı suçlar kişileri bağlar. Bu tip olaylarda kulüplere değil kişilere ceza verilmeli. Kurumları bağlamaz. Kulüplere puan silme cezası verilmeli" dedi.

Havuzun bozulamayacağını ifade eden Sarılar, "Havuz ayrı Kulüpler Birliği ayrı. Havuz bozulamaz. Federasyon yayıncı kuruluş ile 5 yıllık sözleşme imzaladı. Bu 5 yıllık süre içerisinde bozulması imkansız. Bütün kulüplerin imzası var. Kulüpler Birliği'nin dağılması diye bir şey söz konusu değil. Kulüpler Birliği ilk kurulduğu zaman 14 takım ile kuruldu. Ve o zaman kurulurken de Galatasaray ve Trabzonspor kuruluş aşamasında yoktu" diye konuştu.

Devre arasının kısa sürmesi ve transfer döneminin resmen 5 Ocak'ta başlamasını ve bir futbolcunun 3 gün içinde iki ayrı kulüp forması giyebileceğini belirten Sarılar, "FIFA kurallarına göre bir takımda oynayan futbolcu 6 ay önceden başka bir takıma imza atabiliyor. Bunun için bir sıkıntı yaşanacağını düşünmüyorum. Devre arası kısa oldu. Antrenmanlar açısından bir sıkıntı olur mu bilemeyiz. Bunlar teknik konular" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler