« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Havutçu: Maalesef futbolda böyle hatalar var

Beşiktaş antrenörü Tayfur Havutçu, Kardemir Karabükspor maçına iyi başlayamadıklarını ve ilk yarıda istedikleri baskıyı kuramadıklarını, ikinci yarıda baskı kurduktan sonra da pozisyonları değerlendiremediklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Tayfur, karşılaşma sonrası düzenlediği basın toplantısında, İstanbul Büyükşehir Belediyespor mağlubiyetinden sonra evlerindeki karşılaşmadan galibiyetle ayrılmak istediklerini ifade ederek, şunları söyledi:

“Oyuna istediğimiz gibi başlayamadık. İlk yarıda baskı oluşturamadık. Belki sezon başından bu yana bu kadar pas hatası yapmamıştık. İkinci yarıda golü yedikten sonra beraberliği yakaladık. Oyuncu değişikliklerinden sonra baskıyı uyguladık, ama yakaladığımız pozisyonları değerlendiremedik. 2 puan kaybettik, üzgünüz. Üst sıralara çıkmak için galibiyet serisi istiyorduk. Ama bunu sağlayamadık. En fazla iki maç üst üste kazandık.”
Almeida'nın şutunda topun çizgiyi geçtiğini kaydeden Havutçu, “Televizyonda gol olduğunu gördük. Maalesef futbolda böyle hatalar var. Dünya kupasında da olmuştu” dedi.

Şu anda puan cetvelinde geride olduklarını kaydeden Havutçu, “Bizim hedefimiz bir seri yakalayıp üst sıralara tırmanmak. Geride 14 maçımız var. Maksimum puan toplamak istiyoruz. Şampiyon olamıyorsak da en kötü Şampiyonlar Ligi'ne katılmayı kovalayacağız” diye konuştu.

Havutçu, Almeida ile ilgili bir soruya, “Almeida önemli bir oyuncu. Bugün de iyi çalıştığına inanıyorum. Bir iki pozisyon yakaladı, ama maalesef olmadı” diye yanıt verdi.

Bu arada siyah-beyazlıların 2 gün izin yapacağı, Ankaragücü maçı hazırlıklarına 8 Şubat Salı günü başlayacağı bildirildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz