Ege Haberleri

EGE

  Havlular Çin'e gidiyor

  Hürriyet Haber
  23.01.2015 - 01:45 | Son Güncelleme:

  Denizlili Kaynak Havlu, dünyanın en büyük ev tekstili üreticisi olan Çin’e ilk sevkiyatı yaptı.

  YILDA 250 bin bornoz ve 1 milyon 250 bin kilogram havlu üretim kapasitesi olan Kaynak Group şirketlerinden Kaynak Havlu, uzun süren görüşmeler sonunda merkezi Şanghay’da olan firmayla anlaşma yapmayı başardı. Bu bağlamda hey ay firmanın istediği miktarda havlu Çin’e gönderilecek.

  ÜNLÜLERE ÜRETİYOR
  Zucchi, TJ Morris, Crown Crest, Hugo Boss, ATB, Domtex, Madame Coco gibi firmalara havlu, bornoz, banyo paspası üreten ve yıllık ihracatı 20 milyon dolar olan Kaynak Havlu Genel Müdürü Ercüment İzkaya, bu alanda büyük üretici olan bir ülkeye girmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Çin’in en büyük ve en gözde lüks tekstil mağaza zincirlerinden, 360 mağazaya sahip firmayla yıllık bazda 1.5 milyon dolarlık anlaşma yaptıklarını belirten İzkaya, “Yaptığımız anlaşmayla her ay bir TIR havlu göndereceğiz. Kalite, farklı tasarım, renk ve motiflerimizle özel koleksiyon hazırlayarak bu ülkeye ihracat yapmayı başardık. Kalite ve tasarım ile giremeyeceğimiz pazar, satamayacağımız ürün yok. Tereciye tere sattık diyebiliriz” dedi.

  BÜYÜK ÖLÇEKLİ ANLAŞMA
  Denizli’den Çin’e daha önce de havlu ihracatı yapıldığını belirten Izkaya, “Ancak ilk kez bu kadar büyük ölçekli bir anlaşma yapılıyor. Bunu başardığımız için mutluyuz. Avrupa’nın önde gelen markalarına üretim yapıyoruz. Ihracatımızın büyük bölümünü Rusya, Italya ve Yunanistan’a gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı