« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Havaya girmeyin

Fenerbahçe Teknik Direktörü, oyuncularına, ‘‘Şu ana kadar gösterdiğiniz performanstan memnunum. Ancak, yolun başında olduğunuzu unutmayın. Lig uzun bir maraton. Erken havaya girersek, kaybederiz’’ dedi.

Sadi Kemal YAŞAR
SON GÜNCELLEME
Rehavet uyarısı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, Konyaspor maçı öncesi futbolcularına rehavet uyarısı yaptı. Oyuncularıyla bir toplantı yapan Alman çalıştırıcı, ligin uzun bir maraton olduğunu hatırlatarak, ‘‘Şu ana kadar ortaya koyduğunuz performanstan çok memnunum. Ancak, daha yolun başında olduğunuzu unutmayın. Erken havaya girersek, kaybederiz. Çalışmalarımıza aynı ciddiyetle sürdürmemiz lazım’’ dedi.

Herkes hazır olsun

Daum, her maçın ayrı ayrı düşünülmesi gerektiğine dikkat çekerek, şöyle devam etti: ‘‘Bizim için şu aşamada önümüzdeki ilk maç final havasında olmalı. Bir sonraki maçı hiç düşünmeyelim. Hep önümüzdeki maça konsantre olmalıyız. Kadroya giren veya girmeyen her futbolcudan uzun lig maratonunda mutlaka yararlanacağım’’ diye konuştu.

Prim sistemi belirlendi

Bu arada Fenerbahçe'nin yeni prim sistemi belli oldu. Teknik Direktör Christoph Daum tarafından belirlenen sisteme göre, sarı lacivertliler, 4 maçlık periyotta toplanan puana göre prim alacak. Bu sezon oynadığı 7 maçta 5 galibiyet, 1 beraberlik, 1 yenilgi alarak 16 puan toplayan Fenerbahçeli futbolcular, Konyaspor maçını kazandıkları taktirde ilk kez prim almaya hak kazanacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz