GAZİANTEP HABERLERİ

Havalimanı Yolu Ve Yeşilvadi’nin Altyapı Sorunu Bitiyor

IHA
27.07.2015 - 15:01Son Güncelleme : 27.07.2015 - 15:02

HAVALİMANI YOLU VE YEŞİLVADİ’NİN ALTYAPI SORUNU BİTİYOR

IHA

Yıllardır dışarıya akan kanalizasyon sularına Büyükşehir Belediyesi çözüm üretti.
GASKİ’nin yaptığı kanalizasyon ile artık Havalimanı yolu, Yeşilvadi Parkı, Perilikaya, Serinevler, Barak, Fırat, İncilikaya mahalleleri ile eski Et-Balık Kurumu’nun olduğu bölgelerde pis koku kalmayacak.
GASKİ’nin 10 milyon TL’nin üzerinde harcadığı bir proje ile yıllardır dışarıya akan kanalizasyon suları artık merkez atıksu arıtma tesisine akacak. Böylece daha önce dışarıya akan kanalizasyon suları artık kontrol altına alınmış oldu. GASKİ, aynı zamanda yağmur sularını da Sacır Deresi’ne vererek olası taşkınlıkları ve sel baskınlarının önüne de geçmiş oldu.
Sadece Perilikaya ile Yeşilvadi bölgesindeki kanalizasyon sularını merkezi atıksu arıtma tesisine bağlamakla yetinmeyen GASKİ, Güneş, Yukarıbayır, Kahvelipınar, Onur, Güzelvadi, Beybahçe, Vatan mahallelerinden gelen kanalizasyon sularını da bu hattan geçirerek merkez atıksu arıtma tesisine aktarıyor.
Kanalizasyon çalışmalarının olduğu alana giderek incelemelerde bulunan GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler, Yeşilvadi’de kanalizasyon ve yağmur suyu çalışmaları son aşamasına gelindiğini söyledi.
Sönmezler, “Yeşilvadi ve çevresindeki yerleşim yerlerinin kanalizasyon ve yağmur suyu sıkıntılarının giderilmesine yönelik başlatılan çalışmalarımızda, muhtelif çaplarda 14 bin metre kanalizasyon hattı ile 6 bin 500 metre yağmur suyu hattı döşendi. Projeyi tamamlayabilmemiz için yaklaşık 5 aydır protokol yolunun alt tarafındaki güzergâhta bulunan imar sıkıntılarının çözümünü bekledik. İmar sıkıntısının çözülmesi ile birlikte başlayan çalışmalarımızda sona yaklaştık. Yaklaşık 20 günlük çalışmamız kaldı” dedi.
Yeni gelişen bölgelerde açığa akan pis suların bulunduğunu vurgulayan Sönmezler, “Kısa vadede pis suların arıtma tesislerine gönderme projesini tamamladık ve sona geldik. Bu bölgede şu ana kadar 20 km’nin üzerinde boru döşemesi yaptık. Bunların 16 km’si kanalizasyon hattı 4 km’den fazlası ise yağmur suları hattıydı.
Sönmezler, Yeşilvadi ile Perilikaya çevresindeki tüm pissuların bu kollektör hattı ile merkez atıksu arıtma tesisine ulaşımını sağladıklarını, yağmur sularının deşarjını ise Sacır Deresine verdiklerini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Havalimanı Yolu Ve Yeşilvadi’nin Altyapı Sorunu Bitiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Havalimanı Yolu Ve Yeşilvadi’nin Altyapı Sorunu Bitiyor haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:36
  • Guneş
   06:12
  • Öğle
   12:33
  • İkindi
   15:59
  • Akşam
   18:35
  • Yatsı
   19:58
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı