Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Havai fişekli gece

Salih UÇAR

HAFTASONU'nda Amor'dayım. Halkla İlişkiler Müdürü Meltem Muslu, buradaki görevine nokta koyarak kendi işinin patronu olma yolunda ilk adımı atmış. Marjinal giyim tarzı ile dikkat çeken Meltem, daha önce İstanbul No Name Ajans'ta uzun süre mankenlik yapmıştı.

Şimdi kendi mankenlik ajansını kuran Meltem'e yeni işinde başarılar dileyerek tekrar Amor'a dönüyoruz.

Bilgeay Arın, her zamanki gibi kapıda konukları o gülen yüzü ile karşılıyor. İşyerinin sahipleri Ömür Kuşçalar ve Ümmet Soyer ise konuklarla tek tek ilgileniyor.

MUHTEŞEM MANZARA

Özel mönüde bulunan ızgara çupra, karides salatası ve kalamar tavanın yanında içecek olarak Kavaklıdere Selection alıyoruz. Kaleiçi'ni ayaklar altına alan o muhteşem manzarada, beyaz şarabın tadı bir başka.

Bir süre önceki yazımda bahsettiğim servisteki aksaklıklar da giderilince mekan daha şık olmuş. Haftasonu sohbetimizi tekneden atılan havai fişekler bölüyor. Açıktaki bir teknenin güvertesinden fırlatılan fişekler gözyüzünde renk cümşübü yaratırken, yerli ve yabancı turistler de ilgiyle bu gösteriyi izliyor.

Teknenin havai fişekleri bitince sohbete dönmeye hazırlanıyoruz fakat bu kez de fişek gösterisi karadan start alıyor. Çevredekiler birbirlerine özel bir kutlama olup olmadığını soruyor. Herkes merak içinde...

HAVAİ FİŞEKLER

Bu konuda tek kelime etmediğimi gören arkadaşlar, gösterinin sebebini bildiğimi anlıyor ve hemen cevap istiyorlar.

Havai fişekler, Yat Limanı'nın gözde barlarından Kehribar'ın el değiştirmesi şerefine atılıyor. Bir dönemlerin yıldız futbolcusu Trabzonsporlu İskender, burayı alarak yeniden işletmeye açıyor. Futbolcu bar patronu, bu konuda epey de iddialı, mekanı baştan yaratmış...

Yeni Kehribar ve TS'li İskender'e daha sonra geleceğiz. Amor'da havai fişek gösterisi ile süslenen geceyi böylece tamamlıyoruz.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI