Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Havai fişek fabrikasında patlama

  DHA/A.A
  17 Ağustos 2009 - 15:14Son Güncelleme : 17 Ağustos 2009 - 18:53

  Adapazarı Ormanköy sapağında bulanan bir havafişek fabrikasında patlamalar meydana geldi. Bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi. İlk belirlemelere göre patlamada 1 kişi öldü, 37'den fazla yaralı var. Ölen kişinin ise 1976 doğumlu Mehmet Arıcı isimli vatandaş olduğu açıklandı.

  HAVAİ FİŞEK FABRİKASINDA PATLAMA

  Geyve'nin Gazipaşa Mahallesi'nde bulunan Coşkunlar Havai Fişek Oyuncan Kimya Sanayi Şirketi'ne ait tesislerde henüz bilinmeyen nedenle patlama oldu. Tesislerdeki patlayıcılar peşpeşe infilak etti. Bölgeye itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.

  Hendek Kaymakamı, yaptığı açıklamada patlamada can kaybı olduğu söyledi.

  BAZI BİNALAR YIKILDI

  Meydana gelen patlamanın etkisiyle bazı binaların yıkıldığı, 1  kişinin öldüğü ve 28'den fazla yaralı olduğu açıklandı. Ölü ve yaralı sayısı hakkında henüz net bir bilgi yok  Enkaz altında kalanların olduğu ve arama çalışmalarının sürdüğü açıklandı. Yaralılar bölgedeki  hastanelere sevk edildi.

  FABRİKANIN BİR BÖLÜMÜ ÇÖKTÜ        

  Sakarya'nın Hendek ilçesindeki bir havai  fişek fabrikasında meydana gelen patlamada, fabrikanın bir bölümünün çöktüğü, çok  sayıda yaralı olduğu bildirildi.

  Hendek ilçesine bağlı Yukarıçalıca  köyündeki havai fişek fabrikasında saat 15.00 sıralarında, henüz belirlenemeyen  bir nedenle patlama meydana geldi.

  Bir bölümü çöken fabrikaya Adapazarı, Hendek ve Akyazı'dan çok sayıda  ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. Yangın söndürüldü, soğutma çalışmaları devam ediyor.

  PATLAMA LABORATUVARDA MEYDANA GELDİ

  Patlamanın fabrikanın laboratuvarında meydana geldiği bildirildi.

  Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası Hukuk Danışmanı Mehmet Mangıroğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, patlamanın nedeninin belirlenmesi için çalışma yapıldığını söyledi.

  Patlamada yaralanan çalışanların hastanelerde tedavisinin sürdürüldüğünü, durumlarının iyi olduğunu kaydeden Mangıroğlu, “Patlama fabrikanın laboratuvar bölümünde meydana geldi. O sırada laboratuvarda bulunan teknisyen arkadaşımız Mehmet Arıcı (33) hayatını kaybetti. Kendisi 10 yıldır fabrikamızda çalışıyordu. Fabrikamızda daha önce hiç patlama olmamıştı” dedi.


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı