« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Havada panik

Trabzonspor kafilesini Trabzon’a götürmek üzere Denizli’den havalanan, ancak kötü hava nedeniyle Ankara’ya inen uçağın, tehlike atlattığı iddia edildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
DENİZLİ maçı sonrası THY’ye ait özel uçakla Denizli’den ayrılan Trabzonspor kafilesinin havada tehlike atlattığı iddia edildi...

Önceki gece Trabzon Havalimanı’na inişi sırasında pisti pas geçerek Ankara Esenboğa Havalimanı’na iniş yapan bordo mavililerin uçağı ile ilgili farklı açıklamalar geldi.

Trabzon Havalimanı’ndan alınan bilgilere göre, Denizlispor maçından sonra Trabzonspor kafilesini Trabzon’a getiren uçak, gece saat 02.15’te Trabzon Havaalanına inmeye çalıştığı sırada, ters rüzgar nedeniyle pisti pas geçerek rotasını Ankara’ya döndürdü. Yetkililer, uçağın daha sonra Esenboğa Havalimanı’na normal olarak iniş yaptığını söylediler ve herhangi bir tehlikenin söz konusu olmadığını bildirdiler.

Mucize gibiydi

Ancak, Trabzonspor’un kafile başkanlığını yapan Futbol A.Ş Yönetim Kurulu üyesi Şener Yavuz, iniş sırasında tehlike atlattıklarını ileri sürerek yaşadıkları olayı şöyle anlattı: ‘Saat 02.15’te havaalanına inişte, uçak bir anda sarsıldı. Piste 40-50 metre vardı. Pilot ani bir manevrayla uçağı havalandımayı başardı. Ankara’ya inişimizden sonra bize, büyük bir tehlike atlattığımızı, çakılmamamızın mucize olduğunu söylediler. Herkes büyük bir şok yaşadı. Ankara’dan 05.00’te tekrar aynı uçağa binmemiz ve Trabzon yolculuğuna çıkmamız istendi. Kabul etmedik. Yolculuğu başka bir uçakla bugün yapma kararı aldık. Olayı öğrendikten sonra gerçekten panik yaşadık. Pilotun ustalığı olmasaydı, belki de şimdi hayatta olmayacaktık.’

Trabzonspor kafilesi dün akşam üzeri Trabzon’a ulaştı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz