Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Havada duran kalbi apronda müdahaleyle çalıştırıldı

  Hürriyet Haber
  15.07.2015 - 18:05 | Son Güncelleme: 15.07.2015 - 18:31

  Uşak'ta yolda yürürken düşerek başından yaralanan 10 yaşındaki Burcu Biler, hava ambulansıyla İzmir'e sevk edilirken kalbi durdu. Geri dönen helikopter iniş yaptıktan sonra kalp masajıyla yeniden hayata döndürülen Biler, helikopterle Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi

  Dün öğle saatlerinde yolda yürürken düşerek kafasını park halindeki bir otomobile çarpan ve ağır yaralanan Burcu Biler, özel bir hastaneye kaldırıldı. Tedavisine Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde devam edilmesine karar verilen Biler, Sağlık Bakanlığına bağlı hava ambulansıyla bu hastaneye götürülmek üzere yola çıkarıldı.

  Havada kalbi durdu

  Ambulans helikopterin havalanmasından kısa bir süre sonra Biler'in kalbi durdu. Bunun üzerine helikopter, tekrar piste döndü. Biler, Uşak Havaalanı apronunda hazır bekleyen doktor tarafından helikopterde yapılan kalp masajı sonrası yeniden yaşama döndürüldü.

  Biler, yaşam fonksiyonlarının düzelmesinin ardından yeniden havalanan ambulans helikopterle Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Biler'in sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

  Etiketler: uşak , apron
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı