ANKARA HABERLERİ

Havacılık üniversitesi eğitime hazır

Hürriyet Haber
25.05.2011 - 00:00Son Güncelleme :

Havacılık sektörüne uzman personel yetiştirmeyi hedefleyen Türk Hava Kurumu Üniversitesi, eğitime hazır hale getirildi. Rektör Ünsal Ban, kısa zaman içerisinde astronotluk eğitiminden, araştırma merkezlerine kadar birçok bölümün faaliyete başlayacağını söyledi.

Hürriyet Haber

TÜRK Hava Kurumu Üniversitesi (THKÜ) Rektörü  Prof. Dr. Ünsal Ban, “üniversitelerinin fiziksel imkanlar açısından, bugün  itibarıyla dünyanın en iyi havacılık ve uzay üniversitelerinden biri” olduğu  değerlendirmesinde bulundu.
Rixos Grand Hotel’de THKÜ 2011-2012 akademik yılı tanıtım toplantısındaki  açılış konuşmasında Ünsal Ban, çok kısa bir sürede kurulan ve eğitime hazır hale  gelerek kapılarını öğrencilere açacağı günü bekleyen üniversitenin Ankara, İzmir,  ve Eskişehir’de eğitim faaliyetlerine başlayacağını ifade etti.

260 saat fiili uçuş

Rektör Ban, Hava Ulaştırma Fakültesi Pilotaj Bölümüne ve İşletme  Fakültesi Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümüne, her birimde 12 burslu ve  48 burssuz olmak üzere toplam 120 öğrenciye eğitim verileceğinin belirterek,  pilot adaylarının da öğrenim hayatları boyunca 260 saat fiili uçuşlarını  tamamlayacaklarını söyledi.

Dünyanın tartışmasız en heyecanlı sektörünün havacılık olduğuna dikkati  çeken Ban, “Bizler hayalleri gerçekleştirmek için yola çıktık, bugünden itibaren  çok sayıda gencimiz iyi bir eğitim alarak pilot olabileceklerdir. Kısa zaman  içerisinde astronotluk eğitiminden, kendi uçağımızı tasarlayarak patentlerini  alacağımız bölümlerimize ve araştırma merkezlerimize başlayacaklardır” dedi.

Dünyanın en iyileri arasında

Her yönüyle tam bir havacılık üniversitesi olduklarını vurgulayan Ban,  sözlerini şöyle sürdürdü: “Üniversitemiz fiziksel imkanlar açısından bugün itibarıyla dünyanın en  iyi havacılık ve uzay üniversitelerinden biridir.
Ankara, İzmir ve Eskişehir’de  bulunan ve her biri havaalanına sahip üç kampüsü, simülatör merkezleri, 70’in  üzerinde uçağı ve sınırsız imkanları ile havacılık ve uzay bilimleri yüksek  öğrenimi açısından bölgenin merkezi olma rolüne soyunan Türk Hava Kurumu  Üniversitesinin, ülkemizin havacılık sektöründe yakaladığı büyümeyi olumlu yönde  etkileyeceği aşikar. Üniversitenin mütevelli heyeti de havacılık sektörünün önde  gelen isimlerinden oluşuyor.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Havacılık üniversitesi eğitime hazır haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

02 Mart 2018, Cuma
 • İmsak
  05:51
 • Guneş
  07:14
 • Öğle
  13:07
 • İkindi
  16:15
 • Akşam
  18:48
 • Yatsı
  20:05
Sayfa Başı