Eğitim Haberleri

  Havacılık mühendisi olan genç sosyal medyayı sarstı

  Hürriyet Haber
  15.04.2016 - 15:19 | Son Güncelleme:

  Havacılık mühendisi denince aklınıza nasıl bir insan geliyor? Yaşlı, sıkıcı ve beyaz tenli bir profil gözünüzde canlanıyor olabilir. Bu imajı yerle bir eden Tiffany, sosyal medyada bomba etkisi yarattı.

  Hollywood filmlerinin yarattığı bir ön yargı, ya da toplumun gözünde bazı mesleklere ilişkin akıllarda yer eden temsili kişi görünümlerinden ileri gelebilir, "Havacılık mühendisi" denince kafalarda genç ve güzel bir kadın pek canlanmıyor. Georgia Teknoloji Üniversitesi öğrencisi olan Tiffany Nicole Davis, geçtiğimiz günlerde Havacılık mühendisliğinden mezun oldu. Mezuniyet fotoğrafını sosyal medya hesaplarından paylaşan genç kadın yoğun bir ilgi gördü.

  Havacılık mühendisi olan genç sosyal medyayı sarstı

  SOSYAL MEDYAYI AYAĞA KALDIRDI

  Havacılık mühendisi olma yolunda emin adımlar attığını belirten genç kadın, paylaştığı fotoğraf ile 12 bin beğeni ve 8 bin 500 retweet aldı. 11 yaşında aldığı bir yılbaşı hediyesiyle hayatının değiştiğini söyleyen Tiffany, ‘Teknik bir cihaza ait devre kartı istemiştim çünkü büyük bir rolü olduğuna inanmıştım. Onu hala saklıyorum.’ dedi. Kariyerine roket mühendisi olarak devam edecek olan genç kadın sosyal medyada adeta bir fenomen haline geldi!


  Etiketler: mühendis , paylaşım
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı