Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hava soğuyor

  Hürriyet Haber
  28 Mayıs 2011 - 12:09Son Güncelleme : 28 Mayıs 2011 - 17:36

  Hava sıcaklıkları düşecek, yağışlı hava geliyor. İşte 5 günlük hava tahmini.

  İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

  Hava sıcaklığı güney ve iç bölgelerde 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişleri bekleniyor. Yağışların; bugün öğle saatlerinden itibaren İç Ege (Kütahya, Manisa, Uşak, Afyon, Denizli, Aydın, Muğla, İzmir’in kuzey ve iç kesimleri), Göller Yöresi (Isparta, Burdur) ile Bilecik ve Eskişehir çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Batı Karadeniz (Zonguldak, Bartın, Sinop ve İnebolu) kıyılarında bu sabah saatlerinde yer yer sis bekleniyor.

  Hava sıcaklığı güney ve iç bölgelerde 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Ülke genelinde mevsim normalleri civarınde seyretmeye devam edecek.

  Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

  Yağışların; bugün öğle saatlerinden itibaren İç Ege (Kütahya, Manisa, Uşak, Afyon, Denizli, Aydın, Muğla, İzmir’in kuzey ve iç kesimleri), Göller Yöresi (Isparta, Burdur) ile Bilecik ve Eskişehir çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara (ani sel, lokal su baskını, yıldırım düşmesi vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı