Gündem Haberleri

  Hava sıcaklığı kavuracak

  ANKA
  05.08.2009 - 10:06 | Son Güncelleme:

  Hava sıcaklığı sahil kesimleri başta olmak üzere Türkiye’nin büyük bir bölümünde mevsim normallerinin 5 derece üzerinde seyrederken, bazı yerlerde sıcaklık yer yer 40 derecenin üzerine çıkacak.

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden elde edilen bilgilere göre; bugün öğle saatlerinden sonra sadece Rize, Hopa ve Trabzon'un doğu ilçelerinde kısa süreli olmak üzere sağanak yağış görülecek.

  Hava sıcaklığı Türkiye’nin genelinde 2 ila 4 derece artarak; güney, iç ve batı bölgelerimizde mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyredecek. Meteoroloji yüksek sıcaklık sebebiyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları dikkatli olması yönünde uyardı. Rüzgâr, Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla iç ve güney kesimlerimizde batı ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

  BÖLGELERDE HAVA

  Marmara: Az bulutlu ve açık, öğleden sonra Trakya kesimi, akşam saatlerinden itibaren bölge genelinde parçalı bulutlu bir hava hâkim.

  Ege: Az bulutlu ve açık, akşam saatlerinden itibaren Kuzey Ege'nin iç kesimleri parçalı bulutlu.

  Akdeniz, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri az bulutlu ve açık.

  Batı Karadeniz: Az bulutlu ve açık, akşam saatlerinden itibaren bölgenin iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

  Orta ve Doğu Karadeniz: Doğusu parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Rize ve Hopa çevreleri kısa süreli sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık.

  Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzeydoğusu parçalı bulutlu olması bekleniyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı