Dünya Haberleri

DÜNYA

  Hava kazası

  Hürriyet Haber
  18.07.2001 - 02:04 | Son Güncelleme:

  Güney Kore'de seller önüne geleni yuttu. Koca araçlar sel sularına kapıldı. 500'e yakın aracın tahrip olduğu felakette, 40 kişi öldü, 14 kişi kayıp.

  Hafta sonunda başlayan şiddetli yağmur ve fırtınada meydana gelen seller ve toprak kaymaları Başkent Seul ve çevresini silip süpürdü. 34 binden fazla ev sellerden etkilenirken, yüzlerce otomobil azgın sularda sürüklendi. Bir engelle karşılaşıncaya kadar sürüklenen araçlar, üst üste yığıldı. Birçok kimse, sabah kalktığında aracını bıraktığı yerde bulamadı.

  Turistler kayıp

  Sellerde, çoğu Seul'de olmak üzere 40 kişi hayatını kaybetti. Kurbanların 19'u kopan elektrik hatlarının suya düşmesi sonucu can verdi. Kayıp 14 kişiden 8'inin bir kampingde kalan turistler olduğu açıklandı.

  Erken muson yağmurları

  Hava koşulları birçok ülkede daha yaşamı allak bullak etti. Geçtiğimiz hafta Tayvan ve Tayland da sellerle boğuşurken, geçen yıl bu zamanlarda ağır bir kuraklık geçiren Pakistan'da erken muson yağmurları başladı. Ülkenin güneyindeki sahil kenti Karaçi'de meydana gelen seller 11 kişiyi yuttu.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı