« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hava bile girmesin

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

G.Saray Teknik Direktörü Fatih Terim, hatlar arasınında boşluk olmaması gerektiğini belirterek, ‘‘Defans, hazırlık ve hücum bölgelerine bırakın topu, hava bile girmemeli’’ dedi

145 dakikalık idman

Galatasaray'ın, Şekerspor maçı önceki yaptığı son idman adeta fırtına gibi geçti. Gece ışıklar altında yapılan çalışma 145 dakika sürdü. Fatih Terim, sahaya çıkacak olan kadroyu tesbit ederken, futbolcularına sahada ne yapmaları gerektiğini kaleciden son adama kadar tek tek konuşup oyun içinde pozisyonlarını anlattı.

Bağlantı kopmamalı

Terim, bloklar arasında bağlantının kuvvetli olmasını isterken, ‘‘Sahayı üçe ayırırsak bunlar, defans, hazırlık ve hücum bölgeleridir. Bu hatlar arasında ne top, ne de rakip hava bile almamalı. Bağlantıda halkanın kopması, oyunun rakip oyuncuya geçmesini sağlar. Saha içinde birbirinizin en ufak hatasını telafi etmeniz gerek’’ dedi.

Şutlar keyiflendirdi

Yarım saat bu şekilde çalıştıktan sonra, idmanın temposu arttı. Gerek orta alandan, gerekse kanatlardan yapılan ortalara uygulanacak hücum planına hareketli bir şekilde geçildi. Atılan şutlar, kurtarılan toplar izleyenler tarafından alkışlandı. Futbolcularının bu isteklerini gören Fatih Terim zaman zaman da kendi attığı şutlarla heyacan duydu.

Kalecilere uyarı

Fatih Terim neşeli idi. Bu kez bir saat yapılan şut çalışmasında, kalelerini en iyi şekilde koruyan, Mehmet, Richard ve Emre'yi çağırıp İki direk arasında zaman zaman yapılan hataları anlattı. Ancak çalışmalarından memnun olduğunu da ekledi.

Lutu'ya uyarı

Yorucu idman bitmişti. Fatih Terim, yanına Popescu ve Lutu'yu çağırdı. Terim konuştu, Popescu, Lutu'ya tercüme etti. Fatih Terim, Lutu'nun idmanlarda hırsını beğendiğini, takım halinde futbol oynamasını, şahsi futboldan uzak kalmasını söyledi.Bunları da Beğenebilirsiniz