« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hatayı hakemde aramamalıyız

Başkan Polat, maçın bitiş düdüğünden sonra yöneticilerle pozisyonları bir kez daha izledi. Hüseyin Göçek’i hedef göstermek yerine, galibiyeti takımın kaçırdığı fikrinde birleştiler.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

F.BAHÇE Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Eskişehir yenilgisinden sonra faturanın büyük bölümünü hakemlere kesmişti... “Lig bu hakemlerle bitmez” diyerek de tavrını net bir şekilde ortaya koymuştu. Bir gün sonra G.Saray, İstanbul BŞB’den 90+4’ten yediği golle galibiyeti ve liderliği kaçırınca, Kewell’ın pozisyonuna korner yerine aut verip sonuca etki ettiği ileri sürülen hakem Hüseyin Göçek, taraftarların ve sarı kırmızılı futbolcuların hedefi oluyordu.
Odaya kapandılar
Aziz Yıldırım’ın Futbol Federasyonu, MHK ve hakemler hakkındaki sert açıklamalarından sonra gözler G.Saray Başkanı Adnan Polat’a çevrildi. Polat ve sarı kırmızılı yöneticilerin de benzer bir tepki göstereceğini düşünenler yanıldı.
Geçen sezon ne değişti?
Maçın bitiş düdüğüyle birlikte yönetim kurulundaki arkadaşlarıyla protokol salonuna giren Polat, talimatı verdi: “Kongre üyeleri de dahil olmak üzere içeri kimseyi almayın.” 20 dakika boyunca maçın önemli anları, kritik pozisyonlar, Hüseyin Göçek’in kararları dikkatle izlendi. Adnan Polat ve yöneticiler, faturayı hakem Göçek’e kesmek yerine, galibiyeti takımın kaçırdığı fikrinde birleşti.
Daha sonra odada şunlar konuşuldu: “Geçen sezon sert çıkışlar yapmıştık. Sonuçta değişen bir şey olmadı. Hakemin kararları belli. Hatayı onda aramamalıyız. Takım daha iyi oynasa kazanırdı. Sahamızda aldığımız bu beraberliğin mazereti olamaz.”/images/100/0x0/55ea34ecf018fbb8f8715a6e
G.Saray Kulübü İkinci Başkanı Mehmet Helvacı, daha sonra sağduyulu bir açıklama yaptı: “Her hakem hata yapar. Ancak, G.Saray’ın puan kayıplarını hakem hatalarına bağlanmamalı.

Beyaz krampon yanılttı

Polat ve yöneticiler,Kewell’ın pozisyonu  için şu yorumu yaptılar: Kramponları saha çizgileri gibi beyazdı. Hakem yanılmış.

Sarp’a ceza verilmeyecek

Yönetim, Belediyespor’un golünden sonra sinirlenip formasını yırtıp, maçın ardından hakeme tepki gösteren Mustafa Sarp’a ceza vermeyecek.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz