HATAY HABERLERİ

Hatay'da ulaşım sorunları masaya yatırıldı

DHA
16 Nisan 2016 - 14:21Son Güncelleme : 16 Nisan 2016 - 14:22

Hatay'da ulaşım sorunları masaya yatırıldı

DHA

ANTAKYA Şoförler Odası, ulaşımın sorunlarının ele alındığı toplantı düzenledi.

Büyük Antakya Oteli'nde gerçekleştirilen toplantıya, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, kooperatif başkanları, Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Murat Berber ve şoför esnafı katıldı. Antakya Şoförler Odası Başkanı Aziz Fatih Yılmaz, "Bildiğiniz üzere ulaşım ve trafikle ilgili alınan tüm kararlar, UKOME tarafından alınmakta ve uygulanmaktadır. UKOME’de şoförler esnafını temsilen bulunmaktayız. Sorunlarınızı sorunlarımız gibi anlatmakta ve çözüme ulaşmasında elimizden geleni yapmaktayız. Büyükşehir olmamızdan dolayı, Hatay’daki trafik sorunu hiçte küçümsenecek gibi değildir. Ulaşım master planıyla ilgili yapılanmada, ilgili kesimlerin işbirliği sağlanmalı, yapılan yasal düzenlemenin uygulanabilirliği, sürdürülebilirliği ve getirileri bizzat bu uygulamanın muhatabı olacak olan esnafla tartışılmalıdır. Yeni ulaşım düzenlemeleri ve yükümlülükler getirirken, esnafımız mağdur edilmemeli, müktesep hakları korunmalı, mevcut güzergâhlar da çalışan şoför esnafımız hak sahibi olmalıdır" dedi.

BAŞKANDAN BİRLİK ÇAĞRISI

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ise, "Biz buraya sorunun değil çözümün bir parçası olmak için geldik. Ümit ediyorum ki sorunları el birliğiyle çözeceğiz. 12 aydır biz Hatay’da trafiğin rahatlaması için bu alanda en iyi olan İstanbul Teknik Üniversitesi ile çalışıyoruz. Hepimiz el birliği yapmalıyız. Sorumluluğumuzun farkındayız. Tüm sorunları Hatay şartlarına göre dizayn edeceğiz. Harbiye en sorunlu bölge. Oradaki sorunu çözersek tüm sorunları da çözebiliriz" diye konuştu.

Mehmet EZER / HATAY, (DHA)

YB (16.4.2016 FOTOĞRAFLI)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hatay haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hatay ilinden Hatay'da ulaşım sorunları masaya yatırıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Nisan 2016 tarihinde saat 14 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hatay'da ulaşım sorunları masaya yatırıldı haberi güncellenecektir.

  HATAY NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:04
  • Guneş
   05:47
  • Öğle
   12:50
  • İkindi
   16:34
  • Akşam
   19:33
  • Yatsı
   21:03
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı