HATAY HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Hatay’da siyasi partiler mutabakata vardı

DHA
28.05.2018 - 13:44Son Güncelleme :
DHA

Hüseyin BOZOK/HATAY, (DHA)- HATAY Valisi Erdal Ata, 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde siyasi parti il başkanları ile bir araya geldi.
Hatay Valiliği’nde gerçekleşen toplantıya Hatay Valisi Ata’nın yanı sıra Vali Yardımcıları Orhan Mardinli ve Mahmut Hersanlıoğlu ile İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler, CHP İl Başkanı Halil İbrahim Özgün, MHP İl Başkanı Murat Adal, SP İl Başkanı Hamza Çalışkan, İYİ Parti İl Başkanı Mustafa Çığ ve BBP İl Başkanı Nevin Zeytineli katıldı.
Toplantı öncesinde bir değerlendirme yapan Vali Ata, “24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan seçimlerde alınacak tedbirleri paylaşmak, değerlendirmek ve il başkanlarımızın konuya dair varsa önerilerini almak üzere bir aradayız. Vatandaşımızın özgür iradesinin sandığa yansıması, hukuka ve ilimizin binlerce yıllık kardeşlik ve hoşgörüye dayalı kültürüne uygun bir demokratik şölen şeklinde geçmesi hepimizin ortak arzusudur. Kamu yönetimi olarak bizler de bu süreçte herhangi bir sıkıntı yaşanmaması, kamu düzeninin aksamaması, kamu güvenliğinin sağlanması ve propagandanın serbestçe yapılabilmesi için gerekli ortamı sağlamaya çalışacağız. En önemli beklentimiz gerek bu dönemde gerek sonraki süreçte birbirimizin hakkına, hukukuna saygı gösterilmesi, toplumda huzursuzluğa yol açacak hususlardan özellikle kaçınılması ve bir sorun olduğu zaman da bize intikal ettirilmesidir. Bu konuda tüm kesimlerin yapmış olduğu ve bundan sonra yapacağı katkılar için şimdiden teşekkür ederiz” dedi.
Gerçekleştirilen toplantı sonunda hazırlanan ortak mutabakat metni siyasi parti il başkanları tarafından imzalandı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Hatay’da siyasi partiler mutabakata vardı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı