Gündem Haberleri

  Hatay'da izinsiz gösteri gerginliği

  Mehmet EZER/ANTAKYA (Hatay), (DHA)
  17.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ANTAKYA’da İşçi Partisi’nin izinsiz ’Barış ve Kardeşlik Şöleni’ne polis müdahale etti. Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı eylemde polis, göstericileri biber gazı sıkarak dağıttı.

  İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Hasan Basri Özbey’in öncülüğünde düzenlenen Maksim Park’taki eyleme CHP’nin Hatay Milletvekilleri Refik Eryılmaz ve Hasan Akgöl ile Mersin Milletvekili İsa Gök destek verdi.

  VALİ LEKESİZ'DEN AÇIKLAMA

  GÖSTERİCİLERE BİBER GAZLI MÜDAHALE / FOTO GALERİ

  'Terör kampları kapatılsın, teröristler sınır dışı edilsin’,’Suriye Türkiye kardeştir’ yazan pankartlar taşıyan yaklaşık 5 bin kişilik grubu, polis amirleri dağılmaları için uyardı. Buna karşın, İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Hasan Basri Özbey, "Bu eylemin yasaklanmasını kabul etmiyoruz. Bu kararı, yazılı olduğu kağıdı elimizle yırtıp atıyoruz, ayağımızın altında çiğniyoruz" diye tepki gösterdi.

  2’Sİ POLİS 4 KİŞİ YARALANDI

  Gergin anların yaşandığı eylemde protestocular, bir süre oturma eylemi yaptı. Daha sonra yürüyüşe geçen gruba polisin uyarıları devam etti. Yürüyüşte ısrar eden eylemcilere çevik kuvvet polisleri biber gazı sıkarak müdahale etti. Gruptan bazı kişiler, polislere taş atarak karşılık verdi. Çıkan olaylarda bir kişi yaralandı. Göstericiler, ara sokaklara kaçarak, dağıldı.

  İşçi Partisi’nin izinsiz ’Barış ve Kardeşlik Şöleni’nde çıkan olaylarda 2’si polis 4 kişi yaralanırken 2 polis otosu atılan taşlardan hasar gördü. Antakya genelinde güvenlik önlemleri devam ediyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı