HATAY HABERLERİ

Hatay'da elektrik kesintileri protesto edildi

AA / Ramazan Özdemir
23.01.2015 - 15:36 Son Güncelleme :

- Yayladağı ilçesinde toplanan vatandaşlar, ilçede yaşanan elektrik kesintilerini protesto etti

AA / Ramazan Özdemir

HATAY (AA) - Yayladağı ilçesinde vatandaşlar, elektrik kesintilerini yaptıkları basın açıklamasıyla protesto etti.

Cuma namazı sonrası ellerinde pankart ve dövizlerle Atatürk Bulvarı'nda toplanan grup, bir süre sessiz bekleme eylemi yaptı.

Daha sonra grup adına konuşan Yayladağı Gençlik Derneği Başkanı Mehmet Toktaş, elektrik sorununun halkın önemli bir yarası haline geldiğini belirtti.

Bugüne kadar atılan adımların elektrik sorununa çare olmadığını ileri süren Toktaş, şunları söyledi:

"Geçen yıl yapılan özelleştirme vatandaş olarak bizleri çözüm noktasında umutlandırmış fakat geçen sürede daha da büyümesine sebep olmuştur. Bu sorun artık vatandaşları canından bezdirdi. Sanayi ve çiftçileri ciddi manada maddi zarara uğrattı. Artık bu ve bu gibi sorunlara sesiz kalmaktan ziyade yüksek sesle tepki göstereceğimizin ilgililer tarafından bilinmesini istiyoruz. İlçemizde elektrik kesintileri, mevzuat dışında ve tasarruf ya da tadilat adı altında hiçbir gerekçe gösterilmeden ve kamuoyu bilgilendirilmeden keyfi bir şekilde yapılmakta."

Elektrikle ilgili tek sorunun kesintiler olmadığını ifade eden Toktaş, aydınlatma lambalarının sökülmesinin de ayrı bir sorun olduğunu kaydetti.

Özellikle köylerdeki vatandaşların elektrik aboneliği konusunda ciddi sıkıntılar yaşadığını savunan Toktaş, "Yerine getirilmeyen her kamu hizmeti insan hakları ihlalidir. Köylerdeki ve çiftliklerdeki aydınlatma lambaları sökülerek vatandaşlarımız karanlığa mahkum edildi. Ama yetkililerimiz bilsinler ki biz bu memleketi ve bu kutsal toprakları, sınırı, dün olduğu gibi bugünde karanlıkta bekleriz" diye konuştu.

Eyleme bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri, vatandaşlar ve esnaf katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hatay haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hatay ilinden Hatay'da elektrik kesintileri protesto edildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Ocak 2015 tarihinde saat 15 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hatay'da elektrik kesintileri protesto edildi haberi güncellenecektir.

HATAY NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:50
 • Guneş
  07:31
 • Öğle
  12:40
 • İkindi
  15:14
 • Akşam
  17:29
 • Yatsı
  18:59
Sayfa Başı