Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hatay'da eğitime 3 gün ara

  Mehmet EZER- Ferhat DERVİŞOĞLU/DHA
  16 Kasım 2009 - 14:53Son Güncelleme : 16 Kasım 2009 - 14:53

  Hatay'ın merkez ilçesi Antakya ile Reyhanlı İlçesi'ndeki ilköğretim okulları ve liseler ile dershaneler, domuz gribi önlemlere çerçevesinde 3 gün süreyle tatil edildi.


  Bu iki ilçede eğitime 19 Kasım Perşembe günü başlanacak.

  İl Sağlık Müdürü Bayram Kerkez'in dün 2'si erkek 3 öğrencinin domuz gribi şüphesiyle hastaneye başvurup, yapılan incelemede H1N1 virüsünün tespit edildiğini açıklamasından sonra, İl Milli Eğitim Müdürü Şenol Genç, ilköğretim, lise ve dershanelerin 19 Kasım'a kadar 3 gün süreyle tatil edildiğini açıkladı.

  REYHANLI'DA DA 3 GÜN TATİL

  Bu açıklamanın ardından, akşam saatlerinde Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde de domuz gribi nedeniyle ilköğretim ve liseler 3 gün süreyle tatil edildiği bildirildi. Reyhanlı'da yatılı ilköğretim okulunda okuyan 3 öğrencinin ve Devlet Hastanesi'nde görevli bir doktorun domuz gribi şüphesiyle tedavi altına alınmasının ardından İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, 16 Kasım’dan geçerli olmak üzere ilçedeki tüm ilköğretim ve liselerin 3 gün süreyle tatil edilmesine karar verdi.
  İlçede Kaymakamlık ve Belediye işbirliğiyle okullar, sağlık ocakları ve resmi kurumlar domuz gribine karşı temizlendi ve dezenfekte edildi.

  İl Sağlık Müdürü Kerkez, domuz gribi virüsü tespit edilen öğrencilerin tedavilerinin evlerinde yapıldığını, durumlarının iyi olduğunu belirtmişti. Bugüne kadar kentte 9 kişide H1N1 virüsünün tespit edildiğini duyuran Kerkez, toplam 2 bin 100 sağlık çalışanı ve hacı adayına aşı yapıldığını bildirmişti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı