« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hatay'da 43 kilo kokain yakalandı

Hatay'da 43 kilo 100 gram kokain ele geçirildi. Olayla ilgili 6 kişi gözaltına alındı. Hatay Emniyet Müdürü Cafer Şahin, yaptığı açıklamada, Gaziantep ve Kilis emniyet müdürlükleri ekiplerinin çalışmaları sonucu, uyuşturucu kaçakçılığı yaptığı belirlenen 6 kişinin yaklaşık 2 aydır takibe alındığını belirtti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Şahin, uyuşturucunun Hassa İlçesi'nde teslim edileceğini belirleyen ekiplerin, burada önlem aldığını, düzenlenen operasyonda İhsan G. (52), Mehmet Hamdi G. (26), Ahmet T. (20) ve Mehmet Emin K. (38) ile uyuşturucunun yükleneceği TIR'ın sahibi Battal K. (33) ve AliP'nin (38) yakalandığına kaydetti.  Kokain maddesinin ''zula'' tabir edilen gizli bölümlerinde ele geçirilen 34 UT 6307 plakalı TIR ile 27 LF 693 plakalı kamyonete el konuldu.   Olayla bağlantısı olduğu gerekçesiyle M.K'nin de arandığı bildirildi. 
   
HOLLANDA'YA GÖTÜRÜLECEKTİ
   
Hatay Emniyet Müdürü Cafer Şahin, piyasa değeri 8 trilyon lira olan toplam 43 kilo 100 gram kokainin bugüne kadar Türkiye'de bir operasyonda ele geçirilen en büyük miktarlardan biri olduğunu bildirdi.
  
Şahin, Afrika ülkelerinden getirildiği tahmin edilen kokainin, Hollanda'ya götürülmek üzere hazırlık yapıldığının belirlendiğini kaydetti.  Operasyonda narkotik köpeği Ayşah'ın da kullanıldığı ifade edildi.
  

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler