HATAY HABERLERİ

Hatay sahillerinde temizlik başlıyor

DHA
30.03.2016 - 16:11Son Güncelleme :
DHA

HATAY Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Ahmet Dolgun, 1 Nisan'da başlayacak çalışma ile sahillerin karadan ve denizden temizleneceğini açıkladı.
Hatay’ın merkez ve ilçelerinde Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki cadde, meydan, bulvarlar ile Erzin’den Samandağ Meydan Köyü’ne uzanan 189 kilometrelik sahil şeridi ve denizlerde uzun yıllardır kronikleşen kirlilik sorunu olduğunu belirten Dolgun
"Soruna kalıcı çözüm getirmek için çalışıyoruz" dedi. Ahmet Dolgun, çalışmalarla ilgili şu bilgileri verdi:
"1 Nisan itibari ile başlayacak deniz ve sahil temizliği çalışmaları için biri 15, diğeri 10 metre uzunlunda iki deniz yüzeyi temizleme teknesi, hem Asi Nehri vasıtasıyla hem açık denizlerden sahil şeridine taşınan katı atıkları toplamak için 7 ay durmadan çalışacağız. Denizdeki kirliliği engellemek amacıyla tekneler çalışırken kıyılarda da 2 adet kum eleme makinesi katı atıkları sahillerden toplayacak. Bunlarla birlikte geçtiğimiz yıl 50 olan işçi sayısı bu yıl 85’e çıkarılarak daha geniş alanda, daha hızlı çalışma temposu hedefliyoruz."
Araçların yanı sıra geçtiğimiz yıl 130 olan temizlik personeli sayısı bu yıl 300’e çıkararak Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin temizlik hizmeti alanında kapasitesinde büyük bir artış gerçekleşmiş olacağız."

Mehmet EZER/HATAY,(DHA)
(30.3.2016 FOTOĞRAFLI)

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hatay haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hatay ilinden Hatay sahillerinde temizlik başlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 16 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hatay sahillerinde temizlik başlıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı