İZMİR HABERLERİ

Hatay Pazaryeri’nde Tezgah Yerleri Belirlendi

IHA
14.07.2015 - 11:29Son Güncelleme :

TEZGAH YERLERİ NOTER HUZURUNDA YAPILAN KURA ÇEKİMİ İLE BELİRLENDİ

IHA

Konak Belediyesi’nce geçtiğimiz ay üst örtüsü tamamlanarak hizmete açılan Hatay Kapalı Pazaryeri’nde satış yapacak esnafın tezgah yerleri noter huzurunda yapılan kura çekimi ile belirlendi.
Konak Belediyesi Encümen kararıyla haftanın üç günü kurulması kararlaştırılan pazarda, pazartesi ve perşembe günleri manav ve şarküteri esnafı, salı günü ise tuhafiye ve zücaciye esnafı tezgah açacak. Toplam 992 pazarcı esnafının katıldığı noter huzurundaki kura çekiminde hangi esnafın pazar yerindeki hangi tezgahta yer alacağının belirlendi. İlk olarak salı günü tezgah açacak olan tuhafiye ve zücaciye esnafı ardından da pazartesi ve perşembe günleri olmak üzere haftanın iki günü tezgah açacak olan manav ve şarküteri esnafının yerleri belirlendi. İzmir 21. Noteri huzurunda yapılan kurada önce sarı toplar içinde yazılı isimler ardından da tezgah numarası çekildi. Kura sonunda esnafa uymaları gereken kural ve kaidelerin yer aldığı bir taahhütname imzalatıldı. Konak Belediyesi Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kura çekimine İzmir Pazarcılar Esnafı Odası yöneticileri, Konak Belediyesi bürokratları ile pazarda satış yapacak esnaf katıldı.
ESNAFA UYARI
Kura çekimi sonunda pazarcı esnafını uyarmayı da ihmal etmeyen belediye yetkilileri bir gece önceden gelerek hazırlık yapmanın yasak olduğunu belirterek, esnaftan pazarın kurulacağı günün erken saatlerinde gelinmesini ve bölge sakinlerini rahatsız edecek gürültü kirliliği yaratmadan tezgahlarını açmalarını istedi. Çöp konusunda da pazarcıları uyaran yetkililer, temizlik konusunda titiz davranılmasını istedikleri esnaftan çöp yığınları oluşturmamalarını ve belediye temizlik işçilerine bu konuda destek olmalarını istedi.
İLK PAZAR BAYRAMDAN SONRA
Kura çekiminin tamamlanmasıyla birlikte artık Hatay semtinde sokakta pazar kurulmasına izin verilmeyecek. Encümen kararıyla belirlenen günler haricinde tezgah kurulmayacak. Hatay Kapalı Pazaryeri’nde ilk pazar ise Ramazan Bayramı sonrasında açılacak. 20 Temmuz Pazartesi günü manav ve şarküteri esnafı ilk kez tezgah açacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Hatay Pazaryeri’nde Tezgah Yerleri Belirlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hatay Pazaryeri’nde Tezgah Yerleri Belirlendi haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

20 Şubat 2018, Salı
 • İmsak
  06:28
 • Guneş
  07:49
 • Öğle
  13:31
 • İkindi
  16:32
 • Akşam
  19:01
 • Yatsı
  20:17
Sayfa Başı