İZMİR HABERLERİ

Hatay Pazaryeri Büyük Beğeni Topladı

IHA
24.07.2015 - 12:14Son Güncelleme :

KONAK BELEDİYESİ'NİN ÜST ÖRTÜSÜNÜ TAMAMLAYARAK HİZMETE AÇTIĞI HATAY KAPALI PAZAR YERİ, ESNAFIN VE VATANDAŞLARIN BÜYÜK BEĞENİSİNİ TOPLADI.

IHA

Konak Belediyesi’nce tamamlanarak hizmete açılan Hatay Kapalı Pazaryeri, hem tezgah açan esnafın, hem de alışverişe gelen vatandaşın yüzünü güldürdü.
Ramazan Bayramı sonrasında ilk kez tezgahların kurulduğu pazaryerinin ziyaretçileri arasında Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş da vardı. Hizmete açılan sebze-meyve pazarını gezen Başkan Pekdaş, esnafa ‘hayırlı işler’ dileklerinde bulunurken, ikramları da geri çevirmedi. Esnaf ve vatandaşlar da kapalı pazaryerinin açılmasından duydukları memnuniyeti Pekdaş’a teşekkür ederek iletti. Hem esnafın hem de vatandaşın düşünceleri dinleyen Pekdaş, Hatay Kapalı Pazaryeri sayesinde sokakta pazarın sona erdiğini vurguladı. Daha önce sadece Perşembe günü kurulan pazarın, bundan sonra Pazartesi ve Perşembe günleri sebze-meyve, Salı günü ise tuhafiye ve zücaciye ürünlerinin satıldığı pazara ev sahipliği yapacağını belirten Pekdaş, gün sayısının artmasının sebebinin pazarcı esnafının sayısının fazlalığı olduğunu belirterek, “Hiçbir pazarcı esnafını mağdur etmeden sorunu çözdük” dedi.
Hatay Pazarı’nın güzel ve canlı bir pazar olduğu dile getiren Başkan Pekdaş, daha önce pazarcıların tezgahlarını sokak aralarına, kaldırımlara kurduğunu bu yüzden bölgede yaşayan vatandaşların büyük sıkıntılar yaşadığını hatırlatarak, kapalı pazaryeri sayesinde esnafın tek bir alan içinde toplanmasıyla trafik ve görüntü kirliliğinin de son verdiğini dile getirdi. Pazarlar hayatın canlılığının gösterildiği, hayatın aktığı yerlerdir diyen Pekdaş, “Hataylı hemşerilerimize iyi alışverişler, pazarda tezgah açan esnafımıza da bereketli, bol kazançlar diliyorum” dedi. Vatandaşlardan gelen soruları da yanıtlayan Pekdaş, pazarcı esnafının kamyon ve araçların sokaklarda beklemesine izin vermeyeceklerini, pazarın kurulmadığı günlerde ise pazar yerinin kültür-sanat etkinliklerine ev sahipliği yapacağının bilgisini verdi.
MAHALLELİNİN YÜZÜ GÜLDÜ
Hizmete giren Hatay Kapalı Pazaryeri bölge sakinlerinin de yüzünü güldürdü. Yıllardır Hatay Pazarı’na alışverişe gelen vatandaşlar sokak aralarına kurulan pazarın kaldırılarak kapalı pazaryerinin hizmete girmesinden ötürü duydukları memnuniyeti dile getirirken, bölgede yaşayan vatandaşlar da artık sokaklarında pazar tezgahlarının açılmayacak olmasından dolayı mutlu olduklarını söyledi. 30 yıldır pazarcı esnafı olan Ayşe Aslan, “Öncekine göre temiz tertipli bir Pazar oldu. Halk da bundan daha memnun oldu. Zaman içinde hem pazarcılar olarak hem de vatandaşlar alışacaktır diye düşünüyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Hatay Pazaryeri Büyük Beğeni Topladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hatay Pazaryeri Büyük Beğeni Topladı haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

31 Mayıs 2018, Perşembe
 • İmsak
  03:57
 • Guneş
  05:43
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  17:07
 • Akşam
  20:35
 • Yatsı
  22:14
Sayfa Başı