HATAY HABERLERİ

Hatay’da Filtre Sektörünün Sorunları Masaya Yatırıldı

IHA
30.07.2015 - 16:16Son Güncelleme :

HATAY'DA FİLTRE SEKTÖRÜNÜN SORUNLARI İSKENDERUN TİCARET VE SANAYİ ODASI'NDA MASAYA YATIRILDI.

IHA

Hatay Valisi Ercan Topaca, filtre sanayi sektörü temsilcileri ile İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda bir araya geldi.
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Bulanık’ın açılış konuşması ve sunumu ile başlayan toplantıda filtre sanayi sektöründeki faaliyetler, sektörün sorunları ve çözüm önerileri ele alındı.
Türkiye’de filtre sektöründe yüzde 65 gibi önemli bir yere sahip olan Hatay’da firma temsilcileri ile bir araya gelmek, sorunlarını dinlemek, kamu olarak neler yapılabilir konusunda karşılıklı fikir alış verişinde bulunmak amacıyla toplantının gerçekleştirildiğini ifade eden Hatay Valisi Ercan Topaca, "Filtre sektörünün üretim üssü olan bir bölgedeyiz. Birçok sektörle zaman zaman bir araya geliyoruz. Filtre sektöründeki arkadaşlarla çok yakın görüşmemiz, toplantımız olmamıştı. Bunu hem ben arzu ettim, hem de İş-Kur dan da gelen talep üzerine İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nın da ev sahipliğinde bu toplantıyı yapıyoruz. Bugün burada daha çok sektörü dinlemek istiyoruz. Siz konuşacaksınız biz dinleyeceğiz ve en sonunda bizlerin kamu olarak yapmamız gerekenlerle ilgili değerlendirme yapacağım. Bu toplantıda oluşacak izleme heyeti ile sektörde yaşanan problemler, onlarla ilgili kararlar ve çözüm süreçleri ile ilgili bir işleyiş oluşturmak suretiyle toplantıdan bir sonuç alacağımızı düşünüyorum" dedi.
Toplantının, filtre sektörünün Hatay’da daha da güçlenmesine, üretim, istihdam, ihracat ve diğer alanlarda oluşturacağı katma değerin daha da büyümesine vesile olmasını dileyen Fil Filtre Genel Müdürü Can Teymur ise sektörün Hatay’daki potansiyeli ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Otomotiv yan sanayinin önemli bir kolu olan filtre sektörünün dünyada yoğun olarak üretildiği ilk üç üretici ülkeden biri olan Türkiye’de filtre üretim merkezinin İskenderun olduğunu belirten Teymur, uluslararası platformda rekabet edebilmek, sektörün yurt dışında pazarlama gücünü daha etkin kılabilmek için özel teşviklerin sağlanması gerektiğini vurguladı.
Toplantı, katılımcıların filtre sektörüne ilişkin konularda gündeme getirdikleri hususlarla ilgili görüş alışverişinde bulunmalarının ardından sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hatay haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hatay ilinden Hatay’da Filtre Sektörünün Sorunları Masaya Yatırıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hatay’da Filtre Sektörünün Sorunları Masaya Yatırıldı haberi güncellenecektir.

HATAY NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:49
 • Guneş
  07:30
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  15:14
 • Akşam
  17:29
 • Yatsı
  18:58
Sayfa Başı