Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hatalı sürücüyü öğrenci ihbae edecek

  Mehmet ERÇAKIR/ISPARTA, (DHA)
  14 Ocak 2011 - 14:46Son Güncelleme : 14 Ocak 2011 - 14:46

  ISPARTA Emniyet Müdürlüğü’nün başlattığı ’Okulcanlar Projesi’ kapsamında trafik eğitimi verilen 31 öğrenci, alacakları trafik görevlisi öğrenci kartıyla gördükleri sürücü hatalarını ihbar edecek.

  Isparta’da ’Okulcanlar Projesi’ çerçevesinde Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü Eğitim Büro Amirliği tarafından kent merkezindeki İstanbul Menkul Kıymetler Borsası, Özel Altınbaşak, Hafız Demiralay, Fatih ve Gülcü İlköğretim okullarından gönüllü 31 öğrenciye eğitim semineri verildi.

  Bu seminerlerde öğrencilerin trafik konusunda bilgilendirildiklerini kaydeden İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, eğitimler sonunda okul önlerinde görev yapan öğrencilere ’trafik görevlisi öğrenci kartı’ verileceğini söyledi.

  ÖĞRENCİ TUTANAK TUTABİLECEK

  Gürkan, bu kartı taşıyan öğrencilerin, Karayolları Trafik Kanunu Okul Geçidi Yönetmeliği kapsamındaki uygulamaya göre, gördükleri sürücü hatalarını işlediği tutanağı kendilerine bildireceğini, kendilerinin de hata yapan sürücüye ceza işlemi uygulayacaklarını kaydetti. Hazırlanan tutanakları Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü Eğitim Büro Amirliği’ne ileteceklerini ve buna göre de ceza makbuzu kesileceğini kaydeden Ahmet Zeki Gürkan, "Öğrencilerin hazırladıkları tutanak bir ihbar şeklinde olacak ve onu Trafik Müdürlüğündeki arkadaşlarımız değerlendirecek" diye konuştu. Gürkan, ceza yazılan sürücünün itiraz etme hakkı olduğunu da belirtti.

  PROJEYE HER KURUMDAN DESTEK

  Sadece trafik polisleriyle okul yolu güvenliğini sağlamanın mümkün olmadığını, bu yüzden öğretmen ile öğrencilere de bu sorumluluğu yüklediklerini belirten Ahmet Zeki Gürkan, "Güvenli adımlarla ilerliyoruz. Projemize her kurumdan gereken ilgi gösteriliyor" dedi.  ME(HA/CK) (FOTOĞRAFLI)  DHA-Genel - Türkiye-Isparta - Mehmet ERÇAKIR
  2011-01-14 14:30:58
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı