« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Hatalarımızdan ders çıkardık"

Dünya Gençler Serbest Güreş Şampiyonası'na hazırlanan milli sporcu Mustafa Sessiz, Brezilya'da düzenlenecek şampiyonada takım halinde birinci olmak istediklerini söyledi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Genç Milli Takım sporcuları, Salvador Da Bahia kentinde, 11-16 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek şampiyona için Elmadağ Kamp Eğitim Merkezi'nde hazırlıklarını sürdürüyor.

Türkiye'yi 84 kiloda temsil edecek Mustafa Sessiz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Avrupa Şampiyonası'nın hemen ardından Dünya Şampiyonası için kampa girdiklerini ifade etti.

Avrupa Şampiyonası'nda ikinci olduğunu hatırlatan Mustafa Sessiz, "Avrupa Şampiyonası'nda yaptığımız hataları, hocalarımızla değerlendirdik. Bu hatalardan ders çıkararak, Brezilya'da yapılacak şampiyonada ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz ve takım halinde dünya şampiyonu olacağız" diye konuştu.

Antrenör İbrahim Benekli ise takım halinde ilk 3 içinde yer almak istediklerini belirterek, "Brezilya'daki şampiyonada madalyalar kazanarak Türk bayrağını dalgalandırmak istiyoruz" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz