« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hatalardan ders aldım

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, başkanlık döneminde hatalar yaptığını, ancak bu hatalardan gereken dersleri çıkardığını söyledi.

FENERBAHÇE Başkanı ve bugün yapılacak kongrede başkan adayı olan Aziz Yıldırım, dün Genel Kurul'da yaptığı konuşmada daha çok Vefa Küçük'ü eleştiren ifadeler kullandı. Kaptan Rüştü'yü dövdürdüğünü, rakiplerini tehdit ettiğini ileri sürenleri kınayan Yıldırım şöyle konuştu:

20 MİLYON DOLAR HARCADIM

‘‘Ben neden böyle şeyler yapayım. Rüştü'yü transfer eden benim. Rüştü'ye verilen araba sözünü ben yerine getirdim. Devamı 31’de

ONURUMUZU KURTARDIM

Başkan adayı Vefa Küçük, ‘‘Aday çıkmadı' diyerek, ‘Bize muhtaç kaldılar' yorumunu yapan Yıldırım camiayı küçük düşürdü’ dedi.

FENERBAHÇE Başkan adayı Vefa Küçük, kongrede dün yaptığı konuşmada, kulübe ve camiaya zarar vermemek için üzerine düşen herşeyi yaptığını söyledi. Aziz Yıldırım’ı sert bir dille eleştiren Küçük, geçen kongrede yönetim kurulu listesinin kazandığını hatırlatarak F.Bahçe'nin çıkarını düşündüğünü söyledi ve şöyle konuştu:

MUHTAÇ KALINMADI

‘‘Listesi 35 oyla kazanan güçlü bir Vefa Küçük olarak köşeme çekildim ve yönetime yara vermedim. Devamı 31’de

KONGRE NOTLARI

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım dünkü kongreye katılanlara, daha önce hazırlattığı, ‘‘Kuruluştan Kurtuluşa’’ isimli Fenerbahçe belgeselinin birer CD'sini armağan etti.

Genel Kurul'a basının büyük ilgisi vardı. 13'ü sabit kamera olmak üzere 25 kameranın, 70'e yakın yazılı basın temsilcisinin takip ettiği kongreden bazı TV kuruluşları zaman zaman canlı bağlantılar da yaptılar.

Fenerbahçe Kongre Üyesi Tuna Özalak, 600 bin liralık üyelik aidat bedelinin çok komik olduğunu belirterek, ‘‘Dört simit parası mı ediyoruz’’ diyerek Genel Kurul üyelerine ilginç bir mesaj gönderdi.

Acıbadem İstek Vakfı'nın konferans salonunda adayların liste çalışmaları ilginç görüntülere sahne oldu. Salonun dışında her köşede listeler tartışıldı.

Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, eski milletvekili Necdet Menzir, dünkü kongreye katılan siyasiler arasındaydı. Ayrıca eski başkanlardan Tahsin Kaya, Hasan Özaydın ve Faruk Ilgaz da kongre salonunda hazır bulundular.

Eski başkan

lardan Hasan Özaydın, Genel Kurul'da Vefa Küçük'ü destekleyen üyelerce yuhalandı. Konuşmasının bir bölümünde tesisleşmeye katkısı olan birçok eski başkan ve yöneticiye teşekkür eden Özaydın, ‘‘Ben oyumu Aziz Yıldırım'a vereceğim’’ deyince yoğun tepki gördü. Başkanlık divanı da propaganda yaptığını ileri sürerek eski başkanı uyardı.

Tomuş adaylıktan çekildi

FENERBAHÇE başkanlığına adaylığını koyan ve dünkü genel kurulda konuşma yaparak plan ve projelerini anlatan Lütfü Tomuş, salondan ayrıldıktan sonra adaylıktan çekildiğini açıkladı. Kulübe çağdaş yönetim ve Avrupa Süper Ligi'ne taşıma sözü veren Tomuş'un, kongrenin nabzına göre hareket ederek adaylıktan vazgeçtiği öğrenildi.

Bugüne kadar cebimden 20 milyon dolar harcadım. Bunu geri almayacağım. Temlik konusunda yapılan eleştiriler yersiz. Ben sadece üç futbolcunun transferinden doğan borçlar için temlik koydurdum. TV gelirinden alınacak bu paralar borç karşılığı Oulare, Dimas ve Murat Yakın'ın kulüplerine gönderilecek.’’

AMİGO SORUNU

Yıldırım daha sonra amigoları Vefa Küçük'ün gözaltına aldırdığını iddia ederek, eski bir belgeyi gösterip şöyle devam etti: ‘‘Ben bugüne kadar amigoların masrafını cebimden karşıladım. Ama sayın Vefa Küçük, kulübün parasını imza karşılığı amigolara vermiştir.’’

Son olarak icraatlarını ve projelerini anlatan Yıldırım, hatalar yaptığını kabul ederek bunlardan ders çıkardığını belirtip ve kulübü daha iyi yöneteceği sözünü verdi. Yıldırım vaatlerini de şöyle sıraladı:

STADI BİTİRECEĞİM

‘‘Seçilirsem stat projesini bitireceğim. Dereağzı'nı Samandıra'ya taşıdıktan sonra burada 150 öğrenci kapasiteli bir kolej yapacağız. Küçükyalı'da 37 dönümlük bir araziye kürek-yelken tesisleri kuracağız, Maltepe'de ada yapacağız. Atletizm için Dereağzı'ndaki sahalardan birini tahsis edeceğiz. Sosyal tesisleri daha modern bir hale getireceğim. Ayrıca boks salonunu yapacağım.’’

Onurumuzu kurtardım

Olağanüstü kongreye gitmek başarı mıdır, başarısızlığın itirafı mıdır. ‘Aday çıkmadı' diyerek, ‘Bize muhtaç kaldılar' yorumunu yapan Yıldırım camiayı küçük düşürdü. F.Bahçe'nin onurunu kurtarmak için aday oldum.

BÜSTÜMÜ KALDIRACAĞIM

Aziz Yıldırım'a, birlikte çekilme teklifini de tekrarlayan Küçük şöyle devam etti: ‘‘Yıldırım, ben aday olduğum için tekrar aday olduğunu söylüyor. Yineliyorum, gelsin, ikimiz de çekilelim. Kurtuluş, iyi yönetim ve kurumsallaşmadan geçer. Tesisleşmeye devam etmeliyiz. Emeği geçen tüm başkanlara, Faruk Ilgaz'dan, Aziz Yıldırım'a kadar teşekkür ediyorum. Güneş balçıkla sıvanmaz. Eserlerim ortada. Yarışta, barışta ve bağışta birlik olmalıyız. Kulübün önündeki büstü ben değil, Ali Şen oraya koydurdu. Söz veriyorum, seçildiğim gün o büstü kaldırıp, Atatürk büstü koyacağım.’’

ŞAMPİYONLUK GELECEK

Küçük'ün vaatleri de şöyle: ‘‘Dereağzı'nda 3 bin 500 kişilik spor salonu, tartan pist yaptıracağım. Boks Şubesi'ni seçilsem de seçilmesem de yenileyeceğim. En önemlisi, camianın şampiyonluk beklentisine son vereceğim. Ayrıca şunu da hatırlatmam gerekiyor, biz takımı G.Saray'ın iki puan önünde teslim ettik. Bu kez 15 puan geriden almış olacağız.’’


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler