« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hatalar

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Esat YILMAER

İlk haftada gelen derbiyi kazanıp, lige iyi bir başlangıç yapma isteği Efes Pilsen ve Ülkerli oyuncuları belli ki bir strese sokmuş. İki takım da öyle hatalar yapıp, özellikle ikinci yarıda öyle düşük yüzde ile oynadılar ki, şaşmamak elde değil.

Üç gün önceki Cumhurbaşkanlığı Kupası maçını kazanan Efes Pilsen, bu kez de oyun planında fazla değişiklik yapmamıştı. Ülker'in ise daha fazla mücadele etmek istediği her halinden belli oluyordu.

İki takımın da iyi savunma yapmadığı ilk yarıda Efes Pilsen, çember altını Hüseyin ve Saviç ile daha iyi kullanırken, Harun ve Rankin'in direnci Ülker'i maça ortak ediyordu.

Çekişmesi bol ama kalitesi düşük ilk yarının ardından hatalarla dolu ikinci yarı geldi. Düşünün, koskoca ikinci yarıda Efes sadece 22 sayı üretebilirken, Ülker'in skoru 19'da kaldı.

Ülker'in düşük şut yüzdesine Efes Pilsen de ayak uydurunca oyunun galibiyetini yapılacak hatalar belirleyecekti. Nitekim, kritik anlarda Ülker biraz daha çok hata yapınca, gülen Efes oldu.

Daha sezonun başı. Ancak, iki ekibin de kadrolarının tam anlamıyla oturmuş olduğu söylenemez. Efes, ribaunt sorununa hala çözüm getirememiş. Ülker'in ise hücum ve savunmada çember altı sorununa çare bulması gerek.

İki takımın da çok hata yaptığı maçta hakemlerin de onlara ayak uydurması kaçınılmazdı. Onlar da çaldıkları yanlış düdüklerle hatalar zincirine katıldılar.


CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.