ADANA HABERLERİ

Hastayla Empati Hemşirelikte Hizmet Kalitesini Artırıyor

IHA
30.07.2015 - 10:59Son Güncelleme : 30.07.2015 - 11:00

ACIBADEM SAĞLIK GRUBU, HEMŞİRELERİN HER ALANDA KENDİLERİNİ GELİŞTİRMELERİNE BÜYÜK ÖNEM VERİYOR.

IHA

Hastayla empati kuran hemşirenin hizmet kalitesini ardırdığı bildirildi.
Acıbadem Adana Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Özlem Alkaya, hemşirelerin her alanda kendilerini geliştirmelerine büyük önem verdiklerini belirtti. Acıbadem’de yeni işe başlayan tüm hemşirelere öncelikle temel oryantasyon eğitimin verildiğini söyleyen Alkaya, zaman içerisinde de çalıştıkları alandaki yetkinlik ve becerilerinin artması için özel eğitimler gerçekleştirildiğini belirtti. Alkaya, ayrıca eğitimler sonrasında hemşirelerin Acıbadem Üniversitesi CASE Simülasyon Laboratuvarları’ndaki uygulamalı eğitimlere katılarak yetkinlik belgelerini aldıklarını da vurguladı.
“TEMEL HEDEF HASTA MEMNUNİYETİ”
Özlem Alkaya, bilimsel bir disiplin olan hemşireliğin hergün yenilendiğini, ekip olarak gelişmeleri yakından takip ettiklerini, tüm yeni bilgi ve uygulamaların çalışanlarla anında paylaştıklarının altını çizdi.
Acıbadem de işe yeni başlayan hemşirelerin eğitim ve gelişimlerini destekleyerek onların tüm yeteneklerini ortaya çıkarmayı, hastaya kaliteli ve bütüncül bakım vermeyi, en önemlisi de hasta memnuniyetini sağlamayı hedeflediklerini söyleyen Alkaya, şöyle devam etti:
“Hasta memnuniyetini sağlayabilmek için empati yeteneklerimizi kullanarak hastaların korkularını açıklamasına olanak tanıyoruz. Böylece hasta ve hasta yakınlarına güven vermeye, emin ellerde olduklarını hissettirmeye çalışıyoruz. Araştırmacı yönümüzle kanıt temelli bakım sunmayı, savunucu rolümüzle de hastanın haklarını bilmesini ve kullanmasını sağlıyoruz. Eğitimci rolümüzle bilmesi gerekenleri, bilmek istediklerini anlatıyor, karşılaşabilecekleri durumlarla ilgili onları önceden bilgilendiriyoruz. Yönetici rolümüz ile de hastalık sürecini yönetmeyi, kriz durumlarında ve zor anlarda hastanın bununla nasıl baş edebileceğini öğretiyoruz. Bütüncül yaklaşım anlayışımızla ise kişiyi sadece hastalığı ile değil her yönden değerlendirip, ruhsal, fiziksel ve sosyal tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz”
“KARİYER KAPILARI AÇIK”
Acıbadem Sağlık Grubu’nda çalışan hemşireler için kariyer kapılarının sonuna kadar açık olduğunu da ifade eden Alkaya, başarılı olanlar için sorumlu hemşirelik, klinik eğitim hemşireliği gibi daha birçok pozisyonun olduğunu ve yükselme olanaklarının bulunduğunu söyledi. Yetişmiş hemşirelerin grup içerisindeki diğer hastanelerde yönetici olarak görev almaları için çeşitli imkanlar sunulduğunu da anlatan Alkaya, uluslararası bir grup olmalarından dolayı kimi zaman dil yeterliliğinin gerektiğini ve bunun için de periyodik olarak hastanelerinde yabancı dil kursları düzenlediklerini sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Hastayla Empati Hemşirelikte Hizmet Kalitesini Artırıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Temmuz 2015 tarihinde saat 10 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hastayla Empati Hemşirelikte Hizmet Kalitesini Artırıyor haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   04:46
  • Guneş
   06:21
  • Öğle
   12:41
  • İkindi
   16:07
  • Akşam
   18:42
  • Yatsı
   20:05
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı