ANTALYA HABERLERİ

Hastaneye tekerlekli sandalye bağışı

DHA
31.03.2017 - 15:07Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - AKDENİZ Üniversitesi Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi ve Ekoloji Kulübü, sosyal sorumluluk kampanyası kapsamında Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne 10 tekerlekli sandalye bağışında bulundu.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde gerçekleştirilen tekerlekli sandalye teslim törenine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Gürpınar, Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Can Ertekin, Başhekim Prof. Dr. Bülent Aydınlı, Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Topkaya, Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Şule Orman, Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Funda Sarı, Uzman Huriye Oğuz ve Ekoloji Kulübü öğrencileri katıldı.

Prof. Dr. Can Ertekin, “2010 yılından bu yana sürdürdüğümüz sosyal sorumluluk kampanyası kapsamında tonlarca mavi kapak toplayarak 100'ün üzerinde tekerlekli sandalye ve iki akülü araç temin ettik ve bu tekerlekli sandalyeleri hem ihtiyaç sahiplerine hem de Üniversite Hastanemize teslim ettik. Bugün de temin ettiğimiz 10 sandalyeyi hastanemize teslim ediyoruz" diye konuştu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Gürpınar, “Kapakların tek tek toplanarak tekerlekli sandalye elde edilmesinin arkasında büyük bir emek ve özveri var. Hastalarımız için oldukça önemli olan bu tekerlekli sandalye bağışından dolayı öğrencilerimize ve AKÇAM ailesine çok teşekkür ediyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Hastaneye tekerlekli sandalye bağışı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 15 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hastaneye tekerlekli sandalye bağışı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı