Gündem Haberleri

  Hastaneye 50 milyon dolar yatırdım, 30 milyon dolar yolda

  Hürriyet Haber
  07.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Turizm sektörü ile başladığı iş hayatını sağlık sektöründe sürdürme kararı aldıktan sonra, yatırımlarıyla dikkat çeken Abit Bakistanlı, İstanbul’dan sonra bölgede büyüme planları yapıyor. Hospitalium Medical Grup bünyesindeki 4 hastaneye yenilerini eklemek için ilk etapta 30 milyon dolarlık yatırım planlayan Bakistanlı, komşu ülkelerde de klinikler açacak.

  MARMARİS’te turizm ile uğraşırken, 1997 yılında İstanbul’da ortak olduğu hastanedeki hisselerini artırarak doğrudan bu işe yönelen Abit Bakistanlı, "Başında olalım, hesabımızı bilelim" diyerek başladığı bu işte büyümeye devam ediyor. Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı Hospitalium Medical Grubu, İstanbul’la birlikte bölgenin de önemli sağlık kuruluşlarından biri yapmayı hedefleyen Bakistanlı, yeni yatırımlar için yer arayışında olduklarını açıkladı. Sağlık turizminin Türkiye için önemli bir gelir kaynağı olacağını söyleyen Bakistanlı, Hospitalium Medical’in de bunun için komşu ülkelerde klinikler açmaya başladıklarını belirtti.

  25 YAŞINDA SEKTÖRE GİRDİ: Bugün 35 yaşında olan Abit Bakistanlı, 1997 yılında Çamlıca Ömür Hastanesi’ne ortak olarak girdiği sağlık sektöründe büyüme potansiyelini görüp turizm sektöründen çıktığını anlatırken, bugün Hospitalium Medical Grup bünyesinde topladığı Çamlıca, Haznedar, Şişli ve Ümraniye’deki hastanelerine yenilerini ekleme planları yaptığını açıkladı. Bugün 550 çalışanı ile toplam 18 bin metrekarelik kapalı alanda hizmet veren Hospitalium Medical Group’un geçen yıl 8 bin ameliyat, 500 bin tetkik, 150 bin poliklinik muayene ile 30 milyon dolar ciro elde ettiğini anlatan Bakistanlı, bugüne kadar bu sektöre yaptığı yatırımların 50 milyon doları bulduğunu belirtti. Bakistanlı, önümüzdeki dönem için de 30 milyon dolarlık bir yatırım planladıklarını, Sarıgazi ve Küçükçekmece’de iki yeni hastane açacaklarını söylerken, planları arasında iki yıl içinde 6 yeni hastane açmanın bulunduğunu belirtti.

  BÖLGEDE BÜYÜYECEĞİZ: Mardinli bir ailenin çocuğu olarak, Türkiye’nin doğusunda da hastane açmayı planladığını, ancak kısa süren bir deneyimin ardından oradaki yapıyı bilemediği için İstanbul’a odaklanma kararı aldığını anlatan Bakistanlı, Türkiye’nin çevresindeki ülkelerde de büyüme planları yaptıklarını belirtti. Bakistanlı, bunun için komşu ülkelerde klinikler açmaya başladıklarını kaydetti. Kaliteli hizmet ve fiyatların uygunluğu ile Türkiye’nin sağlık sektöründe büyük bir gelişme gösterebileceğine, sağlık turizminin Türkiye için önemli bir gelir kaynağı olabileceğine dikkat çeken Bakistanlı, yurtdışından gelen pekçok hastanın Hospitalium Medical hastanelerinde tedavi olduğunu kaydetti.

  İlk kliniğini Azerbaycan’da açtı

  HOSPITALIUM Medical olarak özellikle eski Doğu Bloku ülkelerine odaklandıklarını ve ilk kliniklerini Azerbaycan’da açtıklarını belirten Abit Bakistanlı, bu yatırımlara Bulgaristan ve Arnavutluk’la devam edeceklerini açıkladı. Bakistanlı, dahiliyeden beyin cerrahisine, dermatolojiden mikrovasküler cerrahiye kadar hizmet vermekle birlikte, özellikle kalp-damar cerrahisinde uzman bir hastane olmayı hedeflediklerini açıkladı. Yerli-yabancı pek çok gruptan ortaklık teklifleri aldıklarını dile getiren Bakistanlı, planlarını kendi kaynakları ile büyüme üzerine kurduklarını vurguladı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı