Gündem Haberleri

  Hastaneye 10 bin telefon

  Yaşar ANTER- Sezer ŞAHİNDAŞ /(DHA)
  04.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bodrum’da geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan şarkıcı ve oyuncu Barış Akarsu’nun yaşam umudunun azaldığı yönündeki açıklamalar, yakınlarını ve hayranlarını perişan etti. Akarsu’nun yaşama umudunun gittikçe azaldığını duyan hayranları hastane santralını kilitledi. Hastaneye dün sabaha kadar 10 binin üzerinde telefon geldi.

  TEDAVİLERİN hiçbirine yanıt vermeyen ve doktorların umudunu kestiği Barış Akarsu’nun hayranları, akın akın geldikleri hastane bahçesinde, genç şarkıcının yeniden hayata dönebilmesi için dua etti. Barış Akarsu’nun yaşama umudunun gittikçe azaldığını duyan hayranları Özel Bodrum Hastanesi santralını kilitledi. Dün sabaha kadar 10 binin üzerinde telefon geldiği, bunların en az 7 bininin sanatçının hayranı olduğu belirtildi. Hastanenin santral memuru İlkay Atmaca, Amasra, Bartın, Hakkari, Mardin ve Tunceli’nin de aralarında bulunduğu illerden yoğun telefon geldiğini belirterek, "Barış Akarsu’nun hayranlarının telefonları hiç kesilmedi. Bu telefonlardan biri de Hakkari’nin Çukurca İlçesi’ndeki birliğinden arayan bir askerdendi. İki hafta sonra tezkeresini alır almaz Barış’ı ziyarete geleceğini söyledi" dedi.

  Bu arada gece yarısı Akarsu’nun bazı hayranları da otomobilleriyle hastaneye geldi. Yüksek sesle Barış’ın şarkılarını çalan ve söyleyen gençler, güvenlik görevlilerinin uyarısıyla hastaneden ayrıldı. Akarsu’nun hayranlarından olan ve bir /images/100/0x0/55eb2dacf018fbb8f8b06bdfsüre önce geçirdiği trafik kazasında sakat kalan Nedim Öztürk de koltuk değnekleriyle hastaneye gelerek onun için duacı olduğunu söyledi. Dört gündür hastaneden ayrılmayan Haluk Levent, "Umudum yaşayacağı yönünde. Duruşu ve müziği açısından bana hiç yabancı olmayan, benim ailemden biri gibi. Dualarım onun için" diyerek üzüntüsünü dile getirdi. Hastaneye ünlü şarkıcı Emrah da gelerek bilgi aldı. Akarsu’nun, ’Yalancı Yarim’ adlı dizideki rol arkadaşı Merve Sevi de "Barış’la kazadan 4 saat önce görüşmüştük, çok neşeliydi. Bir daha da sesini duyamadım" dedi.

  "Umudumuz genç olması"
  /images/100/0x0/55eb2dacf018fbb8f8b06be1
  Hastanenin Beyin Cerrahı Op. Dr. Abdullah Servet ve ailenin isteği üzerine gelen İstanbul Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halil Atilla İdrisoğlu, Akarsu’nun durumunda değişiklik olmadığını açıkladı. Akarsu’nun son muayenesini ve tetkik sonuçlarına göre Prof. İdrisoğlu’yla birlikte, destek tedavisinin devam etmesine karar verdiklerini belirten Servet, "Buna rağmen Barış’ın organlarındaki belirli aksaklıklar devam etmektedir. Bu yüzden klinik iyileşme yok. Bu daha da kötüleşmeye yol açabilir" dedi. Tıbbi açıdan gerekenin yapıldığını söyleyen İdrisoğlu şu anda, beklemenin ve destek tedavinin devamından başka seçenek bulunmadığını belirterek "Genç olması avantaj. Tedavide sadece beyni değil tüm vücudu, tüm organları düşünmek ve ona göre değerlendirmek lazım" diye konuştu. Bu arada, öğle saatlerinde hastaneye gelen baba Selahattin Akarsu, geçmiş olsun dileklerini gözyaşları içinde kabul ettiktan sonra fenalaşarak müşahede altına alındı. Anne Hatice Akarsu da yüksek tansiyon nedeniyle otelde doktor kontrolü altında tutuluyor.

  Ölen Zeynep’in ailesi: Arabayı Barış kullanıyordu

  Kazada ölen 24 yaşındaki Zeynep Koçak’ın ailesi, arabayı Koçak’ın değil Barış Akarsu’nun kullandığını söyledi. Koçak’ın yengesi Pervin Koçak, "Hepimiz çok üzgünüz. Cenazeyi alırken arabayı kimin kullandığına dair bir fikrimiz yoktu. O günden sonra arabayı Zeynep’in kullandığına dair çıkan haberlerden sonra polis raporuna ulaştık. Polis raporunda arabayı Barış’ın kullandığı yazıyordu. Bizim sadece anlam veremediğimiz şey neden bu durumun Zeynep’in üstüne yıkıldığı" dedi.

  Şen: Hız tutkusu hayata mal oluyor

  Barış Akarsu’nun sağlık durumu hakkında bilgi almak için hastaneye gelen Fenerbahçe’nin eski başkanlarından Ali Şen, "Bu gençlerin kazası kader değil. Bodrum’a tatil için gelen gençler eğlence ve tatilin rahatlığına kendilerine kaptırıp, gaza basıyor. Hız tutkusu hayatlarına mal oluyor" dedi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı