Ege Haberleri

EGE

  Hastaneye 1.250.000 TL

  Ramazan ÇETİN, (DHA)
  30 Mayıs 2010 - 00:00Son Güncelleme : 29 Mayıs 2010 - 22:10

  Denizli Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fazıl Necdet Ardıç, yeni hastane binası için “Yaşa ve Yaşat” adıyla kampanya başlattı. Tekstilci Hasan Kasapoğlu, kampanyaya 1 milyon 250 bin TL’lik bağışla katıldı.

  PAMUKKALE Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fazıl Necdet Ardıç, yeni hastane binasının yapımının bağışlarla tamamlanabilmesi için “Yaşa ve Yaşat” adıyla kampanya başlattı. Kampanya kapsamında tekstilci işadamı Hasan Kasapoğlu da 1 milyon 250 bin TL bağış yaptı, protokol imzalandı.
  Bağışla tamamlanacak olan kültür merkezine Hasan Kasapoğlu’nun, tüp bebek ünitesine annesi Hatice Kasapoğlu’nun, kemik iliği ve kök hücre ünitesine ise babası Durmuş Kasapoğlu’nun isimlerinin verilmesi kararlaştırıldı.

  Rekor bir bağış

  Ardıç, Kasapoğlu’nun rekor bağış yaptığını belirterek, “Bu bağışın bir kısmıyla inşaatı devam eden kültür merkezini bitirmeyi amaçlıyoruz. Geri kalan ise hastanenin yapımında harcanacak. İşadamı Kasapoğlu ile birlikte annesi ve babasının isimlerini hastanede iki bölüme vereceğiz. Kendisine bu rekor bağış için minnettarız” dedi.
  Hasan Kasapoğlu ise, kampanyaya destek vermekten dolayı mutlu olduğunu dile getirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı